اعدام آری یا خیر؟

63rs35v.jpg

سلام...الان مدتی است که همه جا صحبت از اعدام و اعدامی است.بر سر هر روزنامه ای عکس چند نفر آویزون از دار رو میشه دید.به دنبال این رخدادها اعتراضاتی نیز از طرف بعضی قشرها مشاهده میگردد.عده ای مخالفند و مدام داد و بیداد راه میندازند و از هر فرصتی برای به چالش کشیدن این اقدامات استفاده میکنند.آن هایی که معتقدند این نوع تنبیهات با منش و کردار انسانی سازگار نیست.اصولا این دسته افراد معتقد بر  ایننند که کشتن روش صحیح برخورد با مجرم نمی باشد و اعدام کاری قرون وسطایی است که از انسان متمدن امروز به دور است اما...

اینجا یک امای بزرگ وجود دارد که قابل بررسی است.من به هیچ عنوان قصد ندارم از دریچه سیاسی موضوع را تحلیل کنم .قصد من یک گپ دوستانه با این دوستان است.من فقط بحثم بر روی اعدام مجرمان واقعی است و کاری به اینکه چه کسان دیگری احیانا لابلای آنها هستند نداشته و ندارم.

یادم میاید سالها پیش برای اولین بار بحث اعدام قاچاقچیان مواد مخدر پیش آمد.درآن زمان نیز عده ای مخالف بودند و این را برخلاف حقوق بشر میدانستند.اما!!!! اینجا این سوال مطرح است که اگر از خانواده های قربانی مواد مخدر سوال شود حرف آنها چیست؟خانواده به هم پاشیده ای که نسل به نسل سوخته این افیون شده اند و تا سالها نمیتوانند کمر راست کنند چه میگویند؟خانواده ای که جوانان دسته گلشان در این راه پرپر میشوند و گرفتار سیاهی میگردند ناراضیند؟؟؟؟بچه هایی که به دنبال طلاق پدر و مادر آواره و دربدر میگردند حق اظهار نظر ندارند؟

خانواده هایی که دخترکان معصومشان وحشیانه مورد تجاوز قرار گرفته اند. زنان ستم دیده ای که خاطره دهشت بار تجاوز آنچنان بر روحشان سنگینی میکند که با یک جعبه قرص به زندگی خود خاتمه میدهند و یا تا آخر عمر با روحی عصیان زده با زندگی میجنگند.مردانی که در مقابل چشمانشان به ناموسشان تجاوز میشود.کودکان معصومی که طعمه شیطان صفتان بیرحم میگردند.

دختران معصومی که به دنبال یک کینه صورتشان قربانی اسید میشود و باید تا آخر عمر کنج عزلت گزینند و از چهاردیواری خانه پا بیرون نگذارند.

بله دوست من...به نظر تو چه کسی محق تر است که بگوید اعدام حق اینهاست یا نه؟؟؟ما که در خانه هایمان نشسته ایم و پز روشن فکری میدهیم و مدام از عدالت کوروش کبیر دم میزنیم یا آن داغ دیدگان بدبخت سیه روز که تا پایان عمر باید روح مصلوب خود را حمل کنند و داغ عزیزانشان را تا گور بر سینه هایشان تحمل کنند.؟؟؟؟کدامیک محق تریم؟

/ 8 نظر / 32 بازدید
روزبه

سمیرای نازنین خوشحال میشم بیشتر با شما آشنا بشم. در صورت تمایل به وبلاگ آمده و در قسمت نظر خصوصی پیام بگذارید با سپاس

رزيتا

به نظر من اينجا ۲ تا مساله هست ۱) اينکه اعدام خوبه يا نه ؟ خوب خيلی سخته بگيم که آيا ما حق داريم گناهکاری رو که ممکنه بتونه اشتباهاتش رو جبران کنه از حق زندگی محروم کنيم. چون به هر حال با اعدام اون شخص هم از آسيبی که به فرد آسيب ديده رسيده کم نميشه. اما از طرفی زندگی اجتماعی به نظم احتياج داره و عناصری که بخوان اين نظم رو از بين ببرن بايد حذف بشن. و خيلی جاها شدت عمل باعث پيشگيری از تکرار مشابه ميشه.

رزيتا

۲)‌مساله دوم قضيه اينروزهاست و داستان اشراری که يک شبه کشف شدند و دادگاهی شدند و حکمشون صادر شد و اجرا شد. خوب شما چی فکر ميکنيد؟ يه تجاوز به عنف ميگن احساسات مردم رو تحريک ميکنند تا همه بگن باريکلا به اين پليس ها !!!! هيچ کس با خودش حتی نميگه اين پليس ها تا الان کجا بودن ؟‌ اگه اين اشرار شناخته شدند چرا تا الان دستگير نشده بودند. اگر پليس وجود داشت چرا در پی شکايت مردی که به زنش تجاوز شده بود اين جرم رو دوباره برای دخترش تکرار کردند ؟؟ آره اين آدم بايد اعدام بشه ۱۰ بار هم باید اعدام بشه ولی چرا تا الان نشده بود ؟‌ و چرا بعد از اين نخواهند شد؟؟؟

شاهد

من هم با گروه اول موافقم . یعنی من هم مخالف اعدامم . البته مخالف يکبار اعدام . ای کاش ميشد اينها را به جای يکبار چندبار اعدام کرد . تا آرامش به جامعه هديه شود و هيچکس حتی خيال خطا و تجاوز را هم در سر نپروراند . ای کاش ! به نظر من بوسه مرگ بر گونه های پلید این شیطان صفتها ؛ کمترین هدیه و گواراترین دارو برای درمان قطعی بيماريهای ساديسمی است . مخالفت با اعدام هم فقط يک نوع ژست روشنفکرانه است . البته تا وقتی که خود اين روشنفکران طعمه اين گرگان نشده باشند ... اينه !

باران

یعنی چی سمیراجان یعنی منظورت اینه هرکسی هرکاری دلش خواست بکنه اونم ازاین کارا نه حتما فقط پرسیدی میدونم

نه اعدام خیر .جان را خدا داده وخدا باید بگیرد .درست است که خدا در قران فرموده ولکم فالقصاص حیات 28یا اوللالالباب اما این برای انها ست که مرتکب قتل عمد شده اند اعدام مردم در سایر موارد کار پسندیده ای نیست .

احمد رضایی

سلام من با اعدام موافق هستم چون جان ادمی زاد قیمت ندارد که بخوان برای آن قیمت تعین کرد که بخوان با پول عوض کرد ودیگری با وجود اعدام کسی دیگر به فکر کشتن کس دیگر نمی افتد و از ترس جان خودش هم شده این کار را نمی کنند

بهار

گل گفتی دوست عزیزم [ناراحت]