مکاشفه در باب یک مهمانی خاموش

"مکاشفه در باب یک مهمانی خاموش" در جشنواره تاتر امسال جایزه کانون جهانی منتقدین را بدست آورد و مورد استقبال تماشاگران قرار گرفت.دیشب در سانس ساعت ٨:٣٠ در سالن ٢ تماشاخانه خانه هنرمندان توفیق نصیبم شد تا این اجرا را ببینم.

این کار که نوشته آتیلا پسیانی و کارگردانی رضا حداد و بازی بازیگرانی چون "سیامک انصاری" -"برزو ارجمند"- "پانته ا پناهی نیا"-"لیلی رشیدی" و.... است در نوع خود کاری جدید و نگاهی جسورانه است.اجرای آن کاریست که کمتر در تاتر ایران دیده شده. و قصه آن حول گروهی است که قصد شرکت در یک مهمانی را دارند.کار نو است و تلفیق جالبی از نور و صدا و ویدیو ارت در آن دیده میشود اما....

من اصلا از این کار خوشم نیامد.الان گروهی بلند میشوند تا من را یک دل سیر کتک بزنند. اما الا و بالا من اصلا از کار خوشم نیامد و نتوانستم ارتباط خوبی با آن برقرار کنم.

به نظر من کار ملقمه ای از چند تکه پازل بهم ریخته بود که هر یک ساز خودش را میزد و هیچ کدام حرفی اساسی را دنبال نمیکرد.تماشاچی ٧٠ دقیقه گیج میزد و در آخر هم نمیتوانست درک کند که هدف کارگردان و نویسنده ار این همه ژانگولر بازی چه بود.انگار یک نفر معلم اخلاق سر کلاسی ایستاده و با استعاره های پیچیده قصد دارد تا به شاگردهای کودنش بفهماند که در دنیای کثیفی که برای خود ساخته اند دارند دست و پا میزنند.ببخشید ها ببخشید ها حالم از این کار بهم خورد!!!!!!

/ 14 نظر / 125 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سرو آزاده

چه جالب چقدر دلم مي خواست يكي بره اين نمايش رو ببينه بياد بگه چطور بود كه تو زحمتش رو كشيدي . يه نمايش هم از ايرج راد تاتر شهر روي صنه است برم ببينم چطوره بهت خبر ميدم . راستي هنوز هم كلاسهاي تاريخ هنر ميري ؟ چرا يه خلاصه هايي ازش تو وبلاگ نمي ذاري ؟

مرتضی

با عرض سلام راستش من هر روز به سایت شما سر می زنم و با خوندن سفرنامه های شما فکر می می کنم که خودم اون سفرها را انجام دادم.فقط در مورد این پست شما یه گله دارم.فکر می کنم اینکه در مورد یک کار هنری بنویسیم "حالم بهم خورد" زیاد جالب نباشه،چون بالاخره گروه هنری تمام تلاشش رو کرده ولی کار باب میل بعضی از تماشاگرها در نیومده.البته جسارت بنده رو در مورد این مطالب البته خواهید بخشید.

هدی

شما دیدن این نمایشنامه رو توصیه نمیکنی

رهــــا

ولی بر عکس من خوشم اومد...به نظرم کنایه های ظریفی داشت....[پلک]

داریوش.......

سلام خوب بود... چقدر ما ظاهربین هستیم؟....بیا من بروز بروز هستم و نظرتو بگو در مورد ظاهر بینی!!! منتظرتم داریوش[گل]

shima...

salam, rastesh kheyli etefaghi be bloge shoma sar zadam va kheyli etefaghitar ham ein matlabo khoondam... kheyli dire vase nazar dadan vali goftanesh behtare az nagoftanesh... mokashefe gij konanade bood, vali ghatan shiveye theatr tajroobi age bishtar ja biofte mibinim ein kar tooye rasteye khodesh kheyli movafagh amal karde!!!! kheyli doosesh nadashtam vali kare khoobi bood va az hame mohem tar kariye ke atila dare mikone ke alan tooye booboos ham mibinim... jamee gostariye theatr!!! ein kheyliiii khoobeeee ... khaste nabashid :)

حمید.

با نظرتان در خصوص نمایشنامه موافقم. بر عکس نمایشنامه سالن مجاور: " به خاطر یک مشت روبل " کار حسن معجونی دیدنی و قابل توجه بود ( با وجود نداشتن تبلیغات گسترده ). من امروز از لینک سایتهای گردشگری سایت شما رو دیدم. خیلی جالب و مفید است .

باران

باپول میشود خانه خرید ولی اشیانه نه باپول میشود رختخواب خرید ولی خواب نه باپول میشود مقام خرید ولی احترام نه باپول میشودکتا ب خرید ولی دانش نه باپول میشودداروخرید ولی سلامتی نه ساعت خرید ولی زمان نه وبالاخره با پول میشود قلب خرید ولی عشق نه چارلی چاپلین

باران

تو که اینقدربی رحم نبودی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

محبوبه

منم اصلا اين كار رو دوست نداشتم يعني شد آخرين كاري كه از آقاي پسياني ديدم ملغمه آشفته اي بود