گیجی

دو تا فیلم خیلی خوب رو توچنته دارم واسه معرفی

اولیش فیلم "گیجی" نام داره که محصول ٢٠٠٨ آمریکا است و جوایز زیادی رو تونسته  تو جشنواره های بین المللی بدست بیاره.کارگردانش "جاناتان لوین" هست و " و "بن کینگزلی" با هنرمندی تمام در این فیلم ایفای نقش کرده است.

داستان حول سالهای اولیه دهه ٩٠ آمریکاست.دوره جوانهای معتاد به کوکایین و موسیقی "هیپ هاپ" و در این دوره زندگی پسرک تینیجری را نشان میدهد که تازه دبیرستان را به پایان رسانده است و اکنون یک قاچاقچی خورده پای مواد مخدر است. او که در خانواده ای پر اغتشاش زندگی میکند دچار سرخوردگیهای جوانی میشود و برای درمان سراغ یک روان پزشک میرود.روانپزشک به او کمک میکند تا زندگی از هم گسیخته اش را باز یابد اما همینجاست که بیننده متوجه میشود روانپزشک خود در زندگی شخصیش دچار مشکلات زیادی با همسرش هست تا جاییکه زندگیش در مرز از هم پاشیده شدن میباشد.

حالا این پسر است که به روانپزشک کمک میکند و دوستیشان پا میگیرد...

*فیلم به زوایای زندگی انسانها میپردازد.به فضاهای خالی زندگیهای امروزی و افسردگی که مردم روزگار مارا دچار کرده است.داستان جمله کلیدی زیبایی دارد.در جایی از فیلم دکتر روانپزشک رو به پسرک میکند و میگوید:

"گاهی اوقات این حق ماست که کاری اشتباه انجام دهیم"!

چند دفعه تاحالا پیش اومده که کاری انجام دادید که وجدانتون اون رو محکوم کرده اما با انجام همون کار تونستید تا حدی روحیه از دست رفتتون رو بدست بیارید؟ چند دفعه شده که حالتون خیلی بهتر شده بعد از انجام اون کار اشتباه؟؟؟

/ 2 نظر / 24 بازدید
شاهد

اینا زیرنویس دارن ؟ دوبله شدن یا زبان اصلی هستن ؟ لطفا !

وحید باقرلو

سلام جالبه. کمک دوطرفه ی روان پزشک و بیمار به همدیگه... من خیلی برام پیش میاد که از کارهای اشتباهم لذت ببرم... یکی از کارهای اشتباهی که خیلی ازش لذت می برم اینه که از آدمای خیلی بزرگ تر از خودم که هیچ کس تا حالا جرات نکرده بهشون انتقاد کنه، انتقاد کنم. اون هم با لحنی تند و خیلی شدید تا بفهمن که خودشون سر تا پا ایرادن و به خاطر سن و سالشون کسی بهشون چیزی نمیگه...