لندن(10)-موزه مادام توسو

 ۲/۱/۸۷

2qtcqb7.jpg

 اینجا یکی از معروفترین موزه های جهان است.جایی که پای هر توریستی که به لندن باز شود اول سراغ این موزه را میگیرد.اینجا موزه مادام توسو است.موزه ای که در آن از شخصیت های مهم جهان مجسمه های مومی تهیه شده که در نوع خود بسیار طبیعی به نظر میرسند و در معرض دید قرار گرفته اند.شهرت این موزه به حدی است که بلیط ورودیه آن حتی از بلیط موزه لوور فرانسه هم بیشتر است.با وجودی که کلیه موزه ها در انگلیس رایگان هستند اما اینجا یک استثنا به حساب میاید.

j64eit.jpg

 در ابتدای موزه وارد بخش هنرپیشه های هالیوودی میشویم.سالن غلغله است و جمعیت لابلای این همه مجسمه طبیعی وول میزند تا جاییکه تشخیص آدمیزاد زنده از مجسمه بیجان کار سختی به حساب میاید.مجسمه از هنرپیشه های هالیوود مانند مدونا-نیکول کیدمن-سیلور استلونه-ارنولد- و تام کروز و خیلی های دیگر....

zmxjd5.jpg

 برای گرفتن این عکس مدتها در صف انتظار قرار گرفتیم.این زوج زیبای هالیوودی از مطرح ترین و محبوب ترین بخشهای این موزه هستند.در گذشته مجسمه فرزندان بردپیت و آنجلینا جولی هم اینجا قرار داشت اما در حال حاضر آنها را به انبار منتقل کرده بودند.در این موزه هر از چند گاهی مجسمه های قدیمی تر را به انبار فرستاده و افراد جدید تر را به جای آنها قرار میدهند.

jb1aqa.jpg

 برای درک ظرافت این مجسمه ها به عکس جیم کری دقت کنید.به چروکهای ریز پوست٬شیارهای لثه٬ته ریش٬موهای سینه٬رگهای آبی دست٬پرکردگی دندان......در واقع تمام نکات ریز برای تطبیق بدل با اصل مدل رعایت شده است و همینها کار را تا به این اندازه طبیعی کرده است.

ae8o6o.jpg

 یکی دیگر از نمونه های جالب توجه این موزه مدل اپرا و این هنرپیشه سیاه پوست است.به شکل پوست این زن و طبیعی بودن آن دقت کنید.

2qmp1tx.jpg

 و این هم عکس من دست در کمر هنرپیشه محبوبم؛نیکولاس کیج؛....در این بخش ماجرا محمد امین خودش را به خواب زده است!!!!!!!!!!(تفنگش هم خراب است)جدای از شوخی ٬این مدل هم یکی از شاهکارهای این موزه است.

533eow.jpg

 بخش دیگر موزه به افراد و چهره های ورزشی مهم تعلق دارد.کسانی چون دیوید بکهام٬پله٬خوزه مورینیو.....

2upyflf.jpg

 و این هم دوچرخه سوار معروف لویی آرمسترانگ.کسی که توانست با قدرت تمام بر بیماری سرطان غلبه کرده و آن را شکست دهد و سپس در مسابقات تورنو فرانس پاریس به مقام قهرمانی دست پیدا کند.

2zqa444.jpg

 و این هم محمد علی کلی قهرمان مشت زنی جهان در سنین جوانی و در همان دوره مبارزات نفس گیرش با جو فریز.....

2nu25cj.jpg

 و اما یکی جذاب ترین کارها٬مجسمه پیکاسو نقاش معاصر جهان است که در ساخت مجسمه او نیز نهایت هنر بکار گرفته شده تا حدی که در لحظه اول شما آن را با یک فرد عادی که از خستگی روی صندلی نشسته است اشتباه میگیرید.

4kicgn.jpg

 و این هم من و غنی ترین کله جهان که متعلق به انیشتن است.

2mxq235.jpg

 وارد بخش موسیقی موزه میشویم و با گروه بیتل روبرو میشویم.گروهی جنجالی که در زمان پدرها و مادرهای ما انقلابی در موسیقی ایجاد کرده بودند.

2vj8tah.jpg

 و از همه مهمتر بخش سیاسی موزه است که تقریبا تمام سران سیاسی تاثیر گذار دنیا را در خود جای داده است.از قذافی منفور تا فیدل کاستروی محبوب.

kd4mk8.jpg

 و این عکسی ۳ نفره شامل تونی بلر٬محمد امین و جرج بوش.

a9pa2a.jpg

 و اینجا صدام و یاسر عرفات قدرتهای خاور میانه در کنار هم قرار گرفته اند.در گذشته در کنار آنها مجسمه آیت اله خمینی هم قرار داشت اما به چه دلیل از اینجا برداشته شد معلوم نیست.

2lb0wth.jpg

و این هم عکسی از این زوج خوشبخت.بالاخره در این نقطه به یک آشنا رسیدیم و از او خواستیم عکس دو نفره رومانتیکی از ما بگیرد.در کنار مشتهای گره کرده هیتلر و ابروهای در هم چرچیل.!!!

4jkwb4.jpg

 یکی از بخشهای جالب موزه آنجایی است که شما سوار بر تاکسی های سیاه رنگی شده و به درون تونل تاریخ انگلیس سفر میکنید.در آنجا شاهد جنگهای انگلیس-آتش سوزی لندن-شکسپیر و دیکنز در حال نوشتن و .....میشوید اما جالب ترین بخش آن دیدار از سردابهای شکنجه قرون گذشته است. 

2w7rcr4.jpg

 درآنجا با پیکره های خونین زندانیان٬صورتهای وحشتناک زندانبانان٬جسدهای متلاشی شده٬سرهای قطع شده٬اسکلت های پوسیده و انواع و اقسام آلات و ابزار شنکجه در قرون قدیم روبرو میشوید.

x7ue1.jpg

 بعد از انقلاب کبیر فرانسه٬خاندان سلطنتی را به میدان معروف شهر پاریس آوردند و همه آنها را به همراه شاه و ملکه با گیوتین گردن زدند.این سرهای بریده همان هاست که در همان میدان تا مدتها بر سر نیزه بود.

2it26pd.jpg

 در بخش دیگری از موزه دالان وحشت قرار داشت که در سر در آن این مرد با لباسها و سرو صورت خونین و داغون ایستاده بود و هر از چند دقیقه ای زنگ ترسناکی را به صدا درمیاورد.من به سراغش رفتم تا از او بپرسم بلیط ورود به دالان را از کجا بخرم.مرد به جای پاسخ به سمت من آمد. هرچه من عقب عقب مبرفتم او جلوتر میامد تا جاییکه من به دیوار خوردم و.او صورتش را جلوی صورتم آورد و با صدای ترسناکی چیزی گفت.من که در حال غبض روح شدن بودم چشمهامو بستم اما دراکولا به جای خوردن من ! من را ماچ کرد.(این هم از دراکولاهای بی خاصیت این دوره زمانه)

2hpr2a8.jpg

  و این خاله ریزه کسی نیست جز مجسمه مومی خود مادام توسو.راهبه هنرمندی که در قرن ۱۷ شروع به ساختن مجسمه های مومی از افراد مشهور کرد.بعد از مرگش بازماندگانش مجسمه های او را در معرض نمایش قرار دادند.سپس به مرور زمان نمایشگاه اورا با آثار جدید تر گسترش دادند تا جاییکه تبدیل به یکی از جذاب ترین موزه های جهان شد.کلیه این مجسمه ها از موم طبیعی و با استفاده از موی انسان تهیه میشود.

dfhglg.jpg

 دست آخر هنگام خروج از موزه تصمیم گرفتیم در کافه کنار آن فنجانی قهوه بنوشیم.کافه شلوغ بود و جای خالی پیدا نمیشد.تنها صندلی خالی کنار میز این آقا بود.خواستیم با کسب اجازه از او از صندلیش استفاده کنیم که متوجه شدیم او هم یک مجسمه مومی است.بله بالاخره ما هم گول خوردیم!

/ 13 نظر / 105 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مسعود شهیدی

سلام سمیرا خانم. ای کاش ذکر می فرمودید که در آمستردام هلند نیز تقریبا عین همین موزه با همین نام وجود دارد. از حوصله ای که به خرج می دهید و وقتی که می گذارید سپاسگزارم.

رفیده

بسیار زیبا بود شاد باشید زوج جوان اگر چه من به نوبه خودم هیچ وقت پایم به اون موزه ها باز نمی شود اما تاملی در زندگی وافکار گذشتگان راه جاده زندگی را برای من وامثال من اسانتر میکند.... آرزوی سربلندی وموفقیت هر چه بیشتر کشورم ایران آرزوی میکنم شما زوج جوان وتمام جوانان موفق و خوشبخت شوم (اینم دعای یه مامان بزرگ) البته من 22 ساله ام

فوق العاده است

علي

بابا دمت گرم خيلي باحال بود بعد اصولا كار شما چيه كه اينقدر سفر ميريد البته ببخشيد كه اينقدر كلا پول داريد. ما يه سفر تا تركيه رفتيم وقتي برگشتيم يك ماه تو كما بوديم يك هفته هم چيزي يادمون نمي امود تا خداروشكر بهبودي يافتيم. دركل مطالبت خيلي عالي

cgmon

درود بر شما بسیار زیباست هم عکسها هم نوشته ها کاش پرسیده بودید که روش ساخت مجسمه ها چگونه هست اگر میدونید برام بنویسید مرسی

باران

طرح جالبی بوده ممنون ازتوضیحات مبسوط

کرمانشاه-تکیه بیگلربیگی/تکیه معاون الملک/طاقبستان وپارک کوهستان/بیستون/باغ پرندگان کرمانشاه/سراب نیلوفر/بازارسنتی کرمانشاه و...

عاللللللللللللللللللللللللللللیست...

وحیده مامان پارسا

گه اشکالی نداره و تمایل داشتید به سوالم جواب بدید...سفرهای زیادی که شما میروید قطعا هزینه های بالایی دارد.آیا شما منبع درآمد خاصی دارید برای این سفرها یا اینکه چون الویت اصلی زندگی تان است سفر رو در یرنامه زندگی تان گذاشته اید...

آناهیتا

سلام من بزرگ ترین آرزوم اینه که برم لندن واااااااااقعا بزرگترین آرزومه...ولی فقط می تونم عکس هاشو ببینم کاش می شد مثل شما منم یه روز برم کااااااااش ........ ..می شه یه بار منم ببرید