کشتی یونانی جزیره کیش

 

 6oeczm.jpg

عموما تمامی هتلها گشتهای روزانه دور جزیره را شامل میشوند.شما وجهی پرداخت میکنید و از ساعت ۳ ظهر الی ۶ بعد از ظهر با یک گاید محلی و یک هایس میتوانید دور جزیره را گردش کنید که ابن تور شامل بازدید از شهر زیرزمینی-ساحل مرجانی-دیدار از کشتی یونانی و درختان انجیر معابد است. 

300wlrc.jpg

یکی از جاذبه های دیدنی جزیره دیدار از ساحل مرجانی آن است.به علت حضور همین مرجانها آب دریا همیشه آبی و زلال است در واقع مرجانها مانند صافی عمل کرده و تمام ناخالصیهای آب را جذب میکنند.این مرجانها در ساحل دریا بعد از مردن به صورت سنگهای سفید متخلخلی در میایند که در اشکال مختلف همانند استخوانهایی سفیدرنگ سطح ساحل را می پوشانند.

2i8uop1.jpg

در لابلای این مرجانها صدفهای ارغوانی و بنفش و نیلی ...به همراه انواع حلزونها و سنگهای دریایی بسیار زیبا هنگام مد دریا به ساحل میایند و در هنگام جزر آب در سپیده صبح شما را با مجموعه نفیسی از سنگهای دریایی مواجه میکنند.شکل بالا صدفی است که جانور ان زنده است و سرش را از لای دهان صدف کنجکاوانه بیرون آورده است.

a0vton.jpg

یکی دیگر از جاذبه های کیش دیدار از کشتی عظیم به گل نشسته یونانی در هنگام غروب خورشید است.این کشتی باری در سال 1322 در اسکاتلند ساخته شد.وزن کشتی 7061 تن و طول آن 136 متر است.در 4 مرداد سال 1345 در نزدیکی ساحل مرجانی کیش هنگامی که در راه سفر به کشور یونان بود گرفتار طوفان شد و به علت نبودن فانوس دریایی به گل نشست.کشتی در آن زمان بیمه بود و صاحب آن توانست پول زیادی بابت خسارت کشتی بگیرد.شرکت بیمه سپس برای بیرون کشیدن ان اقدام میکند اما هزینه آنقدر بالا میرود که از خیر ان میگذرد و آن را در همین نقطه رها میکند.

jj1ipx.jpg

یکی دیگر از زیبایی های کیش وجود نخلستانهای آن و دیدن گلهای کاغذی سرخ رنگی است که بر تنه آنها پیچیده و بالا رفته اند.گفته میشود نخل سلطان قلمرو درختان است.در سالهای اخیر هزاران درخت نخل از مناطق جنوبی ایران به کیش منتقل شده است.

/ 7 نظر / 379 بازدید
بهزاد

سلام سمیرای عزیز در سال 75 یک شرکت آلمانی قرار بود این کشتی را اجاره کند و آن را تبدیل به هتل و رستوران کند که البته نشد آنهم به دلیل مسائل اسلامی!!!

امیرحسین

وقتی همه ما یک جور فکر می کنیم ... هیچکدام فکر نمی کنیم !

شقایق

ازت ممنونم که دیدنیهاتو به کسانی که ندیدن, تقدیم میکنی![قلب][ماچ]

رضا منصورزاده

سلام بر سمیرای عزیز ... کوچ زمستانی و افتخار آفرین شما را به مناطق زیبای شمال ای وای ببخشید (نقشه رو بر عکس گرفته بودم ) مناطق خطه ی حاصلخیز جنوب و فامیلهای وابسته را به شما و همه ی افتخار آفرینان عرصه ی سفر تبریک و تهنیت عرض نموده و برای شما فتح قلل چچن اینگوش - اقیانوس منجمد شرقی و ایضا دیدار از شعبه ی دوم مسجد جمکران را آرزو داریم . انجمن هوادارن ! [گل][خرخون]

مصطفی

سلام سمیرا خانم سایت با حالی داری در وبلاگم لینک کردم تو هم وبلاگ منو لینک کن دوستتدارم

باران

زیباترین جای ایرانه بنظرمن