چین-اسطوره شرق(۱۵)

۱۲/۶/۸۶ - شانگهای

امروز به عنوان اولین گشت به دیدن برج مخابراتی که در پست ۱۴ راجع به اون حرف زدم رفتیم و توی راه از نزدیک با چهره شهر شانگهای آشنا شدیم.

2saz0ud.jpgژ

برای رسیدن به برج مخابراتی از غرب شهر به سمت شرق آن حرکت میکنیم.برای این کار باید از بین رودخانه پهناور  پو رد شویم.یک  زیرگذر بر رودخانه زده شده که شما در واقع از تونلی در زیر آب رد میشوید.

خانه های اینجا آپارتمانی ٬ کوچک و تودر تو است.طنابهای رخت از یک سر کوچه ها به سر دیگر کشیده شده و لباسها بیرون هر خانه در فضای آزاد آویزان است چون اینجا جایی به عنوان بالکن وجود ندارد.

یک جور شدیدی اینجا دلگیر است شاید کمی مربوط به هوای ابری آن باشد.اینجا باران شدیدی در حال باریدن است و هوا کمی خنک شده بنابراین خیلی زودتر از ایران رو به سردی رفته است.

چهره شهر از دهه ۹۰ به اینور روز به روز در حال تغییر یافتن است هرروز خانه های قدیمی خراب شده و به جای آنها آسمان خراشهایی سر به فلک کشیده ساخته میشود.

hui0yr.jpg

اینجا همان برج مخابراتی یا برج مروارید معروف شانگهای است که بلندترین برج در آسیاست.در این عکس راحت تر میتوانید آن هتل ۸ ستاره را در بین طبقاتش ببینید.این برج ۲۶۳ طبقه و ۴۶۰ متر ارتفاع دارد.

2nu61ch.jpg

درون برج به شما این امکان را میدهند که با آسانسوری که تنها چند ثانیه طول میکشد به طبقه اخر برج بروید و از آنجا کل شانگهای را که در زیر پایتان هست مشاهده کنید.آنجا دیواره ای محدب و شیشه ای به همراه دوربینهایی  قرار دارد تا شما مناظر دور را هم به راحتی دیده و عکس هم بگیرید.درون برج مغازه هایی هم برای خرید اجناس تعبیه شده است.

153lnxi.jpg

2wlvcba.jpg

122jiuc.jpg

9rt6w8.jpg

/ 7 نظر / 125 بازدید
نازنین

سلام.من نازنین هستم از مشهد.از خوندن سفر نامه هات واقعا لذت بردم.توانایی خوبی در نوشتن داری.با وجودی که من چندین بار به ابشار قره سو رفتم اما وقتی نوشته هات رو می خوندم رفتن به قره سو برام یک حس تازه بود انگار که تا حالا اونجا نرفتم..و همینطور بقیه نوشته هات که واقعا جالب بود.از این که سفر ها رو می نویسی با جزئیات خیلی خوشم اومد ..بر خلاف من که هیچوقت این کار رو نکردم و الان دارم حسرتشو می خورم..هیچوقت دل و دماغ این کارو نداشتم.شایدم بخاطر تنبلی مفرطیه که در مورد نوشتن دارم..اما هر چی هست الان پشیمونم...با خوندن وبلاگت یک سوال تو ذهنم پیش اومده که امیدوارم بخاطر پرسیدنش ناراحت نشی ....من خودم کارشناس ارشد و مربی هیئت علمی هستم و همسرم پزشک متخصص و خدا رو شکر درامدمون بدک نیست.اما با یک حساب سرانگشتی و هزینه مسافرتهای خارج از کشور این سوال برام پیش اومده که شغل تو و همسرت چیه که خدارو شکر درامد بالایی داره که در سال چند بار مسافرت های خارجی دارین؟ بازم شرمنده از این سوال....راستی ما اول مرداد عازم چین هستیم و این وبلاگ رو از گوگل سرچ کردم و برای سفر اطلاعات خیلی مفیدی به من داد.اگر توصیه خاصی در مورد سفر داری

ناهید

عجب وبلاگی دارید بینظیره بیش از یک ساعته که منتظرم عکسها رو ببینم و دلم نمیاد که برم

باران

کشورهایی مثل چین دائما درحال ترقی هستند ولی بعضا میببینیم که درایران حتی اثارباستانی هم که به همت نیاکان ماایجادشده درحال تخریبه واصلا اصول بهداشتی درانجارعایت نمیشه وبه زباله دانی تبدیل شده یااصول اخلاقی بخاطراحترام به محل بیشترتوسط افراد ی که ازشهرستان ویا روستا اومدن

فاطمه

سلام خانم منفرد حتما خوب هستید امیدوارم خوبتر هم باشید سوال من اینه که چرا هیچ یک از عکسهای شما باز نمی شه ؟ ممنونم

علی

سلام توی خاطراتتون مطالب جالبی دیدم که از دید خودم پنهان مونده بود ... شاید سر به هوا بودم !! هه هه وشاید هم از دید یک مرد بود ... جالب بود ... سلامتی و شادابی همرا همیشگی تان

علي

چهار صد وشصت طبقه ؟ آدم كلاه از سرش مي افتد كه