جوابیه

سلام

30 خرداد 88 بعد از اینکه پدرم از بیمارستان مرخص شد و به خانه آمد من مطلبی را در وبلاگم نوشتم تحت عنوان "مرگ وجدان" و در آن مطلب بخشی از مشکلاتی که  در دوران بستری شدن پدر در بیمارستانها داشتم بازگو کردم.اینها بخش کوچکی بود از کل ماجرایی که ما نزدیک به 4 سال است درگیر آن هستیم.اگر میخواستم تمام مشکلات دوران بیماری پدر را بازگو کنم کتاب بزرگی میشد که در این وبلاگ جای آن نیست.به هرحال من در آن مطلب ذکر کردم که چه تجربه تلخی از آخرین بستری پدرم داشته ام.در آن مطلب من شرح وقایعی که بر من رفته بود را به طور خلاصه بیان کردم...

لینک مطلب را هم در اینجا گذاشتم تا اگر خواستید دوباره آن را مرور کنید

در همان زمان سایت الف به من ایمیلی زد و ازم اجازه گرفت که مطلبم را در سایتشان درج کند.من هم قبول کردم.دیگر هیچ خبری از آن سایت نشد. تا اینکه به طور اتفاقی فهمیدم در روز پزشک این مطلب را در سایت الف قرار داده اند.

به دنبال آن سیل کامنتهای معترض از سوی پزشکان به من جاری شد.من هم که از همه جا بیخبر بودم نمیفهمیدم چرا مورد اینهمه تهاجم قرار گرفته ام.تا اینکه با پبگیری معلوم شد روز پزشک مطلب من در سایت الف قرار گرفته و باعث آزرده شدن پزشکان محترم شده است.

اول از همه باید بگم که من در این مطلب اصلا توهینی به جامعه پزشکی نکرده ام و تنها بخشی از آنچه در واقعیت بر من رفته بود را بیان کردم.اینکه مرا به انواع و اقسام دروغ پردازیها متهم کرده اند بماند.اما جالب اینجاست که یکی از مقامهای ارشد وزارت بهداشت من را متهم به داشتن ذهن ناپاک کرده است!!!!!

این تنها یک بخش از درد بیماران این جامعه بود که باعث جنجال به این بزرگی شد.اگر تمام بیماران جمع شوند و دردهایشان را بازگو کنند شاید آقایان از خواب غفلت بیدار بشوند و دیگر فکر نکنند که ایران بهشت بیماران است.جای تاسف داشت که مقام مسوول کشور ما به جای اینکه در ابتدا راستی و درستی این مطلب را جویا شود یک راست نویسنده را به دروغگویی متهم کرده است.

شاید منعکس کردن این مطلب در روز پزشک خوشایند نباشد اما این دلیلی نمیشود که نویسنده مطلب را که کاملا از این ماجرا بی اطلاع بوده است مورد توهین قرار داد.

به هرحال به حال من فرقی ندارد.من تنها دردی را که بر من و خانواده ام رفته بود را گفتم.چه بسا  کسان دیگری هم باشند که مشکلاتی بدتر از اینها برایشان پیش آمده اما مجالی برای بازگوی آن نداشته اند.

و حرف آخرم با جامعه پزشکان است.آقایان و خانمهای محترم پزشک -من نه به قشر پزشک توهین کرده ام و نه معتقدم که تمام پزشکان جامعه بی وجدانند.هستند پزشکان زحمت کشی که با کمترین درآمد زحمات زیادی را در دورافتاده ترین شهر های ایران متحمل میشوند.

اما هیچ کدام اینها نباید مانعی باشد که ما چشم بر حقیقت ببندیم.این حقیقت تلخ که در جامعه آماری نمونه پزشکان دلسوز که بتوانند رابطه خوبی با بیمار برقرار کنند بسیار اندک است.

پزشکان عزیز- من به عنوان یک فرد از این جامعه از بعضی شماها گله دارم.گله اینکه با بیمارهایتان همدردی نمیکنید.آنها را پایین تر از خود میبینید.شرایط روحی بد خانواده بیمار را درک نمیکنید و خود را در جایگاهی فراتر از دسترس قرار میدهید.بیایید کمی منصف تر و مهربان تر با ما باشید.

با تشکر

لینک بعضی سایتها را که در برابر این مطلب موضع گیری کرده اند را قرار میدهم.

 سایت الف

سایت فانگار

سایت شرح حال

سایت آقا اجازه

سایت مدلاگ

/ 12 نظر / 11 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ر

سلام خانم منفرد از نوشته خوبتان بهر ه بردیم و اسباب بحثی شد میان ما و جمعی از پزشکان . با جازه شما پاسختان را در بخش کامنتها جا داد م و اگر اجازه بدهید لینکتان می کنم لطفا خبر دهید .

آرش

به حال خودم متاسفم که در جامعه ای زندگی میکنم که منتقدان را دروغگو و فاسد خطاب می کنند.

کاوه

من مطلب قبلی شما را هم الان از طریق لینکی که گذاشته بودید، خواندم. با شناختی که بطور نسبی در فضای مجازی از شما پیدا کرده ام، می دانم که آدمی نیستید که بخواهید بزرگنمای کنید و نوشته تان از سر درد بودید. متاسفم برای وطنم و برای مسئولینی که همه چیز را با سیاست در می آمیزندو نمی خواهند کاری برای حل مشکل مردم بکنند.

پدر

سلام... والله من که اون مطلب را در جواب به شما ننوشته‌ بودم و اصلا هم شما را نمی‌شناختم و یا نمی‌دانستم که شما نوشته‌اید... من حتی نگفتم این حرفهایی که زده‌اید اشتباه یا دروغ بوده است... تمام حرف من این بود که بسیاری از این مشکلات سیستم بهداشت و درمان فارغ از مسوولیت و تقصیر پزشکان است و اینکه این مطلب نباید در روز پزشک نوشته می‌شد.همین...که البته در این نکته دوم هم شما تقصیری نداشتید و من هم روی سخنم با شما نبود... امیدوارم مشکلات شما هم حل شود...[گل]

شاهد

سلام . عجب گرد و خاکی کردی حاج خانم ! ببین یک حرف حق چطوری راه خودش رو باز می کنه و به سایت پرمخاطب الف راه پیدا می کنه و جامعه پزشکی کشور را تحت تاثیر قرار میده تا جایی که حتی آقای سید حسن امامی رضوی معاون سلامت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی را هم به واکنش وا میداره . بنده به عنوان یک فرد بیطرف و غیرذینفع عرض میکنم که خدمت پزشکان به بیماران یک وظیفه هست اما وقتی کسی به وظیفه اش عمل نمیکنه یا خلاف وظیفه اش هم عمل میکنه باید منعکس بشه و برخورد بشه ضمن اینکه اگر سایت الف کمی ظریف تر عمل کرده بود و این مطلب را در ایامی جز روز پزشک گذاشته بود حقیقتا بهتر بود. ولی در کل حق را بگویید ولو علی انفسکم !

آرش نورآقایی

حقانيت كه داشتيد، جسارتتان هم قابل تحسين است. تحمل نكردند و برنتافتند. اما دست مريزاد.

مهندس اینا

اولا سلام دوما بنده تا لینک سایت الف رو ندیده بودم ، توی این فکر بودم که این چه سایت مستهجنی باید باشه که ازش اسم نمی برید و فقط حرف اولش رو می نویسید که اینم از سواد زیاد اینجانب نشات می گیره سوما اصولا در ایران دهنت رو باز کنی ، داری توهین می کنی ! خلاصه به یه قشری باید توهین بشه . یعنی رسم اینجوریه . ندیدی هر فیلمی که می سازن ، یکه گروهی می ریزه بیرون ؟ یکبار پرستارا یکبار وکلا ... خدایشش ما معمار ها با جنبه ترین قشر روی زمینیم ، اینهمه فیلم ضایع حول معمارجماعت ساخته شده ، خم به ابرو نیوردیم و این از متانت ما سرچمشه می گیره اصولا می گن آنکس را که حساب پاک است از نقد و وبلاگ و اینچزا چه باک است . اینا هم که رگ گردنشون زده بیرون ... ( نقل به مضمون ) خداوند سایه پدر را حفظ کناد

غزل خونه

سلام کاملا یادمه اون مطلب شما رو. فکر نمیکنم در جامعه فردی باشه که از شرایط بیمارستانها و رفتار پزشکان و پرستاران کشور خاطره ی بدی نداشته باشه. اونهایی که شما رو مورد توهین قرار دادن علاوه بر بی وجدان بودن، بی جنبه و حقیر هم هستند... من برای این قشر تحصیل کرده و زحمت کش احترام خاصی قائلم ولی واقعا تعداد افراد بی وجدان و کثیف توشون کم نیست... یادم نمیره وقتی یکی از عزیزترین هام باید یک عمل فوری انجام میداد و هر لحظه ای که میگذشت شرایطش وخیم تر میشد و آقای جراح معروف و مطرح کشور برای سه ماه بعد بهش وقت داد. البته لطف کرده و پیشنهاد داده بود که اگر خرج عمل رو به صورت خصوصی خودتون بدید همین فردا عملش میکنم. باورم نمیشد یک پزشک و جراح متخصص مغز و اعصاب که بسیار هم در کشور معروف و مطرحه بتونه انقدر کثیف و لجن باشه. در نهایت با حدود ده میلیونی که گرفت فورا عمل رو انجام داد و همه چیز به خوبی و خوش تموم شد...

حامي نيوز

اصلا چرا دروغ، همین پیش پای تو گفتم که یک غزل بنویسم برای تو احساس می کنم که کمی پیرتر شدم احساس می کنم که شدم مبتلای تو برگرد و هر چقدر دلت خواست بد بگو دل می دهم دوباره به طعم صدای تو از قول من بگو به دلت نرم تر شود بی فایده ست این همه دوری ، فدای تو! دریای من ! به ابر سپـردم بیـاورد : یک آسمان ، بهانه ی باران برای تو ناقابل است ، بیشتر از این نداشتم رخصت بده نفس بکشم در هوای تو باسلام وبلاگ زيبا وپر محتوايي داريد من قبلا هم به وبلاگت سر زده بودم از مطالبت لذت بردم خوشحال مي شم به من سر بزني ونظرت رو بگي... دیدم قدری گرفته ام انسان وقتی دلش گرفت از پی تدبیر می رود من هم رفتم

باران

مهمترازهمه اینکه کارپزشک نباید بخاطرمادیات باشه بلکه باعشق بایدکاربکنه برای سلامتی وجون بیماراش ارزش قائل باشه اما متاسفانه گاهی میبینیم ارزشها خیلی کم رنگ شده ادم یاد البزت شوایتزرمیفته که داوطلبانه به افریقا ومناطق محروم میرفت انگارقدیما تعهدات انسانها بیشتربودیادش بخیر