کنسرت گروه دارکوب
ساعت ٢:۳٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٦/٧/٢٩  کلمات کلیدی: متفرقه

یک بار دیگر یک کنسرت دیگر هم در اوج ناباوری لغو شد!

چند روز پیش به صورت کامل اتفاقی از اجرای کنسرتی خبردار شده که تا حدودی ذوق زدم کرد.کنسرت گروه دارکوب شاید برای خیلی ها ناشناخته باشه اما برای من که چندی پیش خبر  حضور سروصدای این گروه موسیقی را در هفته موسیقی معاصر شنیده بودم تا حدودی آشنا بود. هفته پیش چشمم به آگهی روزنامه در مورد کنسرت شب موسیقی افتاد.همون روز رفتم کتابفروشی دارینوش برای تهیه بلیط.اما متصدی آنجا به من گفت که خیلی وقته تموم شده. وقتی قیافه وا رفته من رو دید گفت سه چهار تا بلیط کنسرت از گروه دارکوب هنوز مونده...منم ذوق زده ۲ تا بلیط برای ۵ شنبه شب خریدم!

 این کنسرت که قرار بود از ۲۶ تا ۲۹ در دو نوبت ٬در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار گردد به دلیل نداشتن مجوز!!!!!!! از دفتر موسیقی وزارت ارشاد لغو شد به همین سادگی...

و اما خود کنسرت و یا به عبارتی گروه دارکوب: محمد رضا گلزار و همایون نصیری که پرکاشن لاتین میزنند و حبیب مفتاح بوشهری سازهای ضربی و کوبه ای مناطق جنوب ایران را با ریتمهای ساختگی و جدید به صورت تلفیقی میزند.حامد بهداد به عنوان خواننده همکاری میکند و امید حاجیلو ساز بادی کار میکند. کل گروه بر پایه ریتمهای آفریقای جنوبی و محلی است که در هفته موسیقی معاصر جنجالی ترین گروه بود و  با کلی استقبال مواجه شد.

۵ ساله که داره روی این گروه کار میشه و این کنسرت میتونست یک شروع دوباره برای موسیقی پاپ مرده ایران باشه.قرار بود چند روز بعد از این کنسرت هم سی دی آن به بازار بیاد. همه چیز محیا بود برای یک شب شاد و پرهیجان واسه جوونا. اما به جاش....چی موند جز حسرت و خشم.

و اما فکر میکنید کنسرت گزار حوزه هنری و تلاشگر جدی و خستگی ناپذیر برگزاری چنین کنسرتهایی کیست؟؟؟ عمرا اگه بتونید حدس بزنید.صمد طالقانی نوه مرحوم آیت اله طالقانی....چهره جوان و روشن فکر موسیقی ! بله با وجودحضور چنین افرادی باز هم چنین کنسرتی به سادگی لغو شد! به خاطر یه تیکه  مجوز بی ارزش و بی محتوا! عمر و وقت صدها تماشاگر مشتاق و از همه مهمتر انگیزه و سرمایه چند جوان هنرمند و خلاق موسیقی به هدر رفت.

چند وقت پیش شنیدم که به شهرام ناظری نشان لژیون دونور توسط دولت فرانسه به خاطر اجرای کنسرت رومی و به مناسبت سال مولانا اهدا شد.مولانایی که مال ما بود...آره میگم مال ما بود چون الان سالهاست که در قبضه ترکیه دراومده طوری که تمام جهان مولوی رو یک شاعر ترک میدونن و باز ما موندیم و غرور از دست رفته تاریخیمون و هویتی که دیگه انقدر توسط این و اون به لجن کشیده شده که چیزی ازش برامون باقی نمونده جز خون دل خوردن.قاطی کردم ببخشید تو موسیقی شهرام ناظری بودم که پریدم به اینو اون بذارینش به پای دلتنگیم و اعصاب خرابم..

القصه اون روز پیش خودم گفتم ما در حسرت دیدن یک کنسرت از ناظری بال بال میزنیم و او در فرانسه کنسرت میده و نشان میگیره؟ اما امروز به او و به همه دست اندرکاران موسیقی ایران حق میدم که دیگه انگیزه ای و توانی برای کار در این کشور نداشته باشند یا نه بهتره اسم کشور رو نیارم.در واقع بهتره بگم در این نوع حکومت انگیزه ای باقی نمیمونه.داریم کم کم شبیه کشورای سیاه کمونیستی میشیم که هنرمنداشون دربدر این سرزمین و اون سرزمین شدن تا بتونن حداقل صدای هنرشون رو یه جوری به گوش چند نفر برسونن.

اگه فردا شنیدید که بروبچه های امثال  گروه دارکوب !!! از اون ور آب سردرآوردن متعجب نشوید!هنر در اینجا محکوم به نابودی است.

برای دیدن سایت گروه دارکوب به اینجا مراجعه کنید