چین-اسطوره شرق(۱۵)
ساعت ۳:٠٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٦/٧/۱۸  کلمات کلیدی: جهانگردی ، سفر به چین

۱۲/۶/۸۶ - شانگهای

امروز به عنوان اولین گشت به دیدن برج مخابراتی که در پست ۱۴ راجع به اون حرف زدم رفتیم و توی راه از نزدیک با چهره شهر شانگهای آشنا شدیم.

ژ

برای رسیدن به برج مخابراتی از غرب شهر به سمت شرق آن حرکت میکنیم.برای این کار باید از بین رودخانه پهناور  پو رد شویم.یک  زیرگذر بر رودخانه زده شده که شما در واقع از تونلی در زیر آب رد میشوید.

خانه های اینجا آپارتمانی ٬ کوچک و تودر تو است.طنابهای رخت از یک سر کوچه ها به سر دیگر کشیده شده و لباسها بیرون هر خانه در فضای آزاد آویزان است چون اینجا جایی به عنوان بالکن وجود ندارد.

یک جور شدیدی اینجا دلگیر است شاید کمی مربوط به هوای ابری آن باشد.اینجا باران شدیدی در حال باریدن است و هوا کمی خنک شده بنابراین خیلی زودتر از ایران رو به سردی رفته است.

چهره شهر از دهه ۹۰ به اینور روز به روز در حال تغییر یافتن است هرروز خانه های قدیمی خراب شده و به جای آنها آسمان خراشهایی سر به فلک کشیده ساخته میشود.

اینجا همان برج مخابراتی یا برج مروارید معروف شانگهای است که بلندترین برج در آسیاست.در این عکس راحت تر میتوانید آن هتل ۸ ستاره را در بین طبقاتش ببینید.این برج ۲۶۳ طبقه و ۴۶۰ متر ارتفاع دارد.

درون برج به شما این امکان را میدهند که با آسانسوری که تنها چند ثانیه طول میکشد به طبقه اخر برج بروید و از آنجا کل شانگهای را که در زیر پایتان هست مشاهده کنید.آنجا دیواره ای محدب و شیشه ای به همراه دوربینهایی  قرار دارد تا شما مناظر دور را هم به راحتی دیده و عکس هم بگیرید.درون برج مغازه هایی هم برای خرید اجناس تعبیه شده است.