تاریخ هنر معاصر جهان
ساعت ۱:۱٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۱٢/۱  کلمات کلیدی: معرفی کتاب

دروغ چرا؟

من مدیون دو نفر هستم که مرا در مسیر تاریخ هنر انداختند.یکی "یاسمن آرام" و دیگری "دکتر علیرضا سمیع آذر"

اولی یک آرشیتکت و دومی هم اتفاقا یک آرشیتکت است با این تفاوت که اولی یکی از دوستان نازنین من است و دومی استاد نازنین من...

4سال یا 5 سال پیش بود که روزی یاسمن به من گفت که حس کرده من به مباحث هنری علاقه زیادی دارم.من گفتم که یاسمن من فقط علاقه و نه سوادش را دارم.یاسمن هم گفت:خوب چرا در کلاسهای دکتر شرکت نمیکنم؟!!!

اینگونه من در مسیر جدیدی قرار گرفتم.منی که تا قبل از آن هیچ چیزی از هنر نمیدانستم ناگهان در مسیری افتادم که بیرون آمدنش برایم غیر ممکن شد.در کلاس "تاریخ هنر معاصر جهان" با "دکتر علیرضا سمیع آذر" شرکت کردم و ترم به ترم جلو رفتم... 8 ترم که تمام شد دانستم که "یاسمن" چه خوب مرا شناخته بود!

حالا همه اینها را گفتم که بگویم دکتر سمیع آذر سالهاست که برروی تالیف مطالب کلاسش کار میکند.جلد اول این تالیفات که شامل مباحث دو ترم اول کلاس یعنی "مدرنیسم و اکسپرسیونیسم انتزاعی" است در کتابی به نام "اوج و افول مدرنیسم" سالها پیش تالیف شد.

از آن به بعد ما منتظر جلدهای بعدی کتاب ماندیم تا اینکه چند روز پیش مطلع شدم که جلد دوم کتاب که شامل مباحث ترم سوم و چهارم یعنی "هنر مفهومی و مینیمال" است نیز به چاپ رسیده است...

حالا میخواهم این دو کتاب را به شما پیشنهاد کنم.خدا را چه دیدید.شاید شما هم روزی در یکی از پستهای وبلاگتان نوشتید:

من مدیون دو نفر هستم که مرا در مسیر تاریخ هنر انداختند.یکی "سمیرا منفرد " و دیگری "دکتر علیرضا سمیع آذر"