چین-اسطوره شرق(۱۱)
ساعت ٢:٥٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٦/٧/٧  کلمات کلیدی: جهانگردی ، سفر به چین

8/6/86 – معبد آسمانی

 این معبد 15 کیلومتر تا شهر ممنوعه فاصله دارد.در سال 1420 در زمان سلسله مینگ برای پرستش خدای آسمانها ساخته شد.در پارک بسیار وسیعی واقع شده و حدود 100000 اصله درخت دارد.معبد در وسط این محوطه قرار دارد.2 بار در سال امپراطور برای نیایش به اینجا میامده و برایتولید محصول کشاورزی  بیشتر دعا میکرده است.اینجا اولین معبدی است که در پکن ساخته شد و جزو لیست یونسکو است.کل بنا از چوب ساخته شده و طبق معمول هیچ میخی در ساختنش بکار نرفته است.برای نماد المپیک 2008 قرار است در کنار عکس دیوار چین تصویری هم از این معبد قرار داده شود.

 معبد به نیت ابدیت دایره ای ساخته شده و در زمین مربعی شکل به نیت 4 عنصر طبیعت یعنی آب باد خاک و آتش قرار دارد..در این معبد مردم آمده و ابتدا خدای آسمان (همان خدای واحد نیست) را صدا میکنند.سپس غذا و نذری برای خدایشان قرار میدهند و در آخر همه آن غذاها را میشوزانند!!!(ما که نفهمیدیم چرا) سقف معبد به دلیل تداعی آسمانی بودن خدایشان سرمه ای ساخته شده.زرد وسط به نشانه امپراطور و سبز به نشانه عام مردم است. قپه بالای در از طلای خالص است.

 هر روز صبح مراسم خاصی در اینجا برگزار میشود.افراد بسیار زیادی به اینجا آمده و دور هم جمع میشوند.یک سری آواز میخوانند یک گروه میرقصند.یک سری اپرای چینی اجرا میکنند. گروهی ورزش تایچی میکنند.و یک سری برای ازاد سازی انرپی بدنشان از ته دل جیغ!!! میزنند.خلاصه هرکس هرکار سالمی که بخواهد هر صبح در اینجا انجام میدهد.