باغ گیاه شناسی تهران
ساعت ۱٠:۱۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٧/٩  کلمات کلیدی: متفرقه

یکی از دوستان برای من ایمیلی فرستاده است که من عین متن را در اینجا کپی میکنم باشد که کسی بتواند کاری انجام دهد.با امید به یاری خدا و دستان سبز شما....

سلام

برای همه انسانهای دوستدار طبیعت آرزوی سلامتی و تندرستی دارم ازاینکه باغ گیاهشناسی ملی ایران را به دوستان خود معرفی کرده اید ممنونم. من به مدت 10 سال مدیر این باغ بودم. اما به دلیل مشغله کاری فرصت مطالعه نوشته های سایتها در مورد این باغ را نداشتم و اکنون که یکی از همکاران بزرگوارم مسئولیت سنگین مدیریت این مجموعه کم نظیر را پذیرفته ، فرصت می کنم  تا از طریق اینترنت در مورد مطالب علمی مرتبط با رشته ام جستجو کنم . علاقمندان زیادی را می بینم که باغ گیاهشناسی ملی ایران را دیده اند و در سایت خود به خوبی آنرا معرفی کرده اند. امروز در باره درخت جستجو میکردم که به نوشته های شما برخوردم و از خواندن آن لذت بردم و به افتخار کار در آن مجموعه و همکاری با اشخاصی مانند آقای کریمی نوروزی بالیدم. اما  نمیدانم مطلع شده اید یا نه؟ این باغ بزرگ و این گنجینه بزرگ علمی- آموزشی با دشواریهایی روبرو شده است و سایه شوم بی توجهی و کاهش اعتبار بر سر آن سنگینی می کند. اگر وضعیت بدین منوال ادامه یابد   شاید سال آینده  در اثر هجوم علفهای هرز  و عدم آبیاری و عدم نگهداری و مراقبت به موقع، حیات و زندگی گل مکزیکی، عروس پشت پرده، نیلوفر آبی، رزماری، لاله، نرگس،یاسمن،بنفشه و هزاران گونه گیاهی موجود با غیبت باغبان دلسوز که اینک به دلیل نبود اعتبار از ادامه کار و رسیدگی به این گیاهان باز مانده است، تباه و نابود شود.
صاحب این باغ نه تنها همه مردم ایران بلکه همه مردم دنیاست چون اینگونه باغها ضمن برخورداری از اهمیت ملی و کشوری دارای ارزش و اهمیت فراملی و جهانی هستند.
اجازه می خواهم دو موضوع را یادآور شوم اول اینکه از کسانی که این باغ را ندیده اند میخواهم قبل از شروع خزان پاییزی و کم شدن زیبایی های مناظرش آنرا ببینند و دوم اینکه به هر شکل و نحوی که امکان دارد به کمک   و یاری این باغ فکر بکنند و پیشنهاد و نظر بدهند .
با سپاس
محمدکاظم عراقی