W.E
ساعت ۳:۱٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۱۱  کلمات کلیدی: معرفی فیلم

فکر کنید به مردی که برای رسیدن به یک عشق از تاج و تخت شاهی بگذرد.به نظر افسانه میاید نه؟ آن هم در روزگاران امروز آیا هنوز مردانی پیدا میشوند که به خاطر یک زن از همه چیزشان بگذرند...ما را یاد قصه های دور میندازد

اما وجود دارد.حداقل تاریخ چنین میگوید که در قرن بیستم و نه خیلی دور پرنس انگلیسی برای اینکه بتواند با زن محبوبش که یک بیوه آمریکایی است ازدواج کند ناگزیر میشود که دست از تاج و تخت انگلیسی کشیده و پادشاهی را به برادر خود واگذار نماید.

شاه ادوارد هشتم مردی از تبار خون اصیل انگلیسی عاشق والیس زنی متاهل و آمریکایی میشود.جریان این قصه عاشقانه تا جایی پیش میرود که زن مجبور به متراکه از همسر شده و به ازدواج با شاه ادوارد درمیاید.اما مجلس اشراف انگلیس-جامعه مردمی و نخست وزیر با این وصلت موافقت نمیکنند.شاه ادوارد مجبور به استعفا از سمت خود شده و سپس با زن محبوبش ازدواج میکند و سپس مجبور به ترک کشور میگردد....

حالا این قصه را میتوان در فیلم "وی" که که محصول سال 2011 آمریکاست به کارگردانی "مد+ و+ نا" ببینید.راستش خود من توقع دیدن فیلم خوبی مثل این را از "م"نداشتم و شگفت زده شدم.البته فیلم عالی نیست و ضعفهایی هم دارد اما برای یک بار دیدن بد نیست و حتما سرگرمتان میکند خصوصا اینکه فیلم از زاویه ای دیگر به قضیه مینگرد.از زاویه "والیس" زنی که به خاطر شاه انگلیس مجبور به ترک بسیاری از چیزهایی شد که شاید اصلا دلش نمیخواست آنها را ترک کند.

هروقت ماجرای قصه ادوارد و والیس پیش میاید همه به قضیه به این شکل مینگرند که شاه ادوارد با این ازدواج همه چیزش را از دست داد و فداکاری از سمت او بود.حالا در فیلم "W.E" از زاویه نگاه "م!"به این قصه نگاه کنید.