پوستی که در آن زندگی میکنم
ساعت ٩:۱٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱٠/٢٧  کلمات کلیدی: معرفی فیلم

پدرو آلمودوار در سال ۱۹۴۹ در اسپانیا زاده شد. او یکی از چهار فرزند خانواده‌ای بزرگ و تهیدست روستایی بود. پدرش آنتونیو آلمودوار که اندکی سواد خواندن و نوشتن داشت، بیشتر عمرش را به حمل و نقل بشکه‌های شراب با قاطر مشغول بود.

 پدرو در سال 1968 وارد مادرید شد و با فروش اجناس کار کرده در سمساری توانست زندگی خود را بگذراند. آلمودوار نتوانست به مدرسه فیلمسازی برود چرا که پول کافی نداشت و به علاوه کلاس های فیلمسازی در اوایل دهه 70 توسط دولت فرانکو تعطیل شده بود. پس او در شرکت مخابراتی اسپانیایی مشغول کار شد و حقوق خود را برای خریدن دوربین سوپر 8 پس انداز کرد. از سال 1972 تا 1978 او خودش را وقف ساختن فیلم های کوتاهی همراه با دوستانش کرد.

در طی چند سال خصوصا پس از فرانکوی جنایتکار  آلمودوار تبدیل به کارگردانی بزرگ در عرصه ساخت فیلمهای خاص و تاثیرگزار شد.کم کم سبک آلمودوار به همه جهان رسید و توانست جوایز زیادی را در رقابتهای جهانی به دست آورد.امروز دیگر پدروی فقیر کوچک تبدیل به کارگردان بزرگ و مشهور جهانی شده است.

پدرو آلمودوار، فیلمساز اسپانیایی ، بدون شک از تاثیرگذارترین فیلمسازان اسپانیا پس از سقوط فرانکو است.

آخرین فیلم او که محصول سال 2011 است "پوستی که در آن زندگی میکنم" نام دارد. دراین فیلم هنرپیشه محبوب من "آنتونیو باندراس " در نقش اول ظاهر شده و تقریبا پس از بیست سال دوباره با آمادووار همکاری کرده است.این فیلم توانسته تاکنون برنده 3 جایزه و نامزد 25 جایزه دیگر شود.

خطر لو رفتن داستان:

پوستی که درآن زندگی میکنم داستانی هراس انگیز و اقتباس از رمان موش نوشته تیری جانکوئت است.قصه مربوط به زندگی پیچیده جراح پلاستیک مشهوری است که در حال تحقیق بر روی پروژه ای علمی درباره ساخت نوعی پوست مصنوعی انسان از ژن خوک است.کم کم ما وارد زندگی دکتر و چالشهای پیش روی او میشویم.در خانه رازآلود او زنی زندگی میکند که گویی پروژه پوست بر روی او در حال انجام است.فیلم مدام فلش بک میخورد و ما از حال به گذشته و از گذشته به حال پرت میشویم تا کم کم راز زندگی دکتر برایمان برملا شده و به ارتباط بیمار با او پی ببریم....فیلم به شدت برای بیننده تکان دهنده است وقتی که میفهمد......