من و هنر!
ساعت ۱٢:۳٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٧/۱۳  کلمات کلیدی: گفتمانی در باب هنر

سلام

دوستان همیشگی من این بار میخواهم راجع به بخشی از زندگی و دغدغه هایم برایتان بگویم که تا به امروز کمتر راجع به آن حرف زده ام.همان طور که بسیاری از شما عزیزان میدانید تحصیلات آکادمیک من مهندسی نرم افزار است که سالها در آن فعالیت کردم اما در حال حاضر ربطی به دغدغه های امروزی من ندارد.

در زمانهای گذشته عمده فعالیت من خلاصه میشد در برنامه نویسی کامپوتری.اما دغدغه نوشتن همیشه با من بود.زمانی که با مقوله سفر آشنا شدم بعد جدیدی از خودم را کشف کردم.گرچه از کودکی مینوشتم و حتی در مجله های سروش نوجوان و رشد منطقه گاه داستانهای کوتاه من به چاپ میرسید.

روزی که وبلاگ نویسی را آغاز کردم طلوع خورشید جدیدی در زندگی من بود.از آن به بعد با حوصله و صبر بیشتری به مقوله ادبیات پرداختم.وقتی نوشتن را با سفر آمیختم دریچه جدیدی برایم گشوده شد.حال نیاز داشتم عکاسی را بیاموزم.پس دوره های عکاسی را از کلاسهای مبنتدی تا پیشرفته گذراندم.

زمان گذشت من سفر میرفتم-عکاسی میکردم-مینوشتم -قصه میگفتم و شعر میبافتم تا اینکه....

روزی یک عزیز سفرکرده که دیگر اینجا نیست مرا با دنیای دیگری هم آشنا کرد-هنر!

شروع مطالعات هنری من با ثبت نام در کلاسهای استاد عزیزم "دکتر علیرضا سمیع آذر" آغاز شد.ابتدا شروع کردم به یادگیری تاریخ هنر معاصر.کلید زده شد و علاقه دیوانه وار من به هنر آشکار.من کشف شدم توسط خودم!...فهمیدم که بخشی از روح من همیشه گره خورده بوده با مقوله هنر که تا قبل از آن شناخته نشده بود.مطالعه تاریخ هنر معاصر را با دکتر سمیع آذر ادامه دادم تا امروز که در ترم هفتم کلاسهای او مشغولم.در کنارش به مطالعه تاریخ هنر جهان زیر نظر آقای آیدین آغداشلو پرداختم.آنگاه کلاسهای نقد هنری را با دکتر کشمیر شکن شروع کردم و بعد سراغ تحلیل هنر معاصر ایران رفتم.....

اینها را برای چه میگویم؟میخواهم بسیاری از دوستانی که در تمام این سالها یار غار من بودند با ابعاد دیگری از وجودم آشنا شوند.چپن حق آنها میدانم که کسانی که اینگونه ثابت قدم در همراهی من بودند بیشتر با من و علائقم آشنا شوند.

اما هدف بزرگتر از گفتن این حرفها این بود که میخواستم از این به بعد بخش جدیدی را به نوشته هایم بیفزایم.هنر و گفتگو در رابطه با هنر....

مشتاقانه منتظرم تا همراهی شما را در این بعد جدید وبلاگم ببینم و منتظر بازخورد نظراتتان هستم.پس با من درارتباط بمانید...

سپاس به خاطر تمام حمایت معنوی که در طی این سالها از من کرده اید.