اعدام آری یا خیر؟
ساعت ٥:۳۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٦/٥/۱٤  کلمات کلیدی: متفرقه

سلام...الان مدتی است که همه جا صحبت از اعدام و اعدامی است.بر سر هر روزنامه ای عکس چند نفر آویزون از دار رو میشه دید.به دنبال این رخدادها اعتراضاتی نیز از طرف بعضی قشرها مشاهده میگردد.عده ای مخالفند و مدام داد و بیداد راه میندازند و از هر فرصتی برای به چالش کشیدن این اقدامات استفاده میکنند.آن هایی که معتقدند این نوع تنبیهات با منش و کردار انسانی سازگار نیست.اصولا این دسته افراد معتقد بر  ایننند که کشتن روش صحیح برخورد با مجرم نمی باشد و اعدام کاری قرون وسطایی است که از انسان متمدن امروز به دور است اما...

اینجا یک امای بزرگ وجود دارد که قابل بررسی است.من به هیچ عنوان قصد ندارم از دریچه سیاسی موضوع را تحلیل کنم .قصد من یک گپ دوستانه با این دوستان است.من فقط بحثم بر روی اعدام مجرمان واقعی است و کاری به اینکه چه کسان دیگری احیانا لابلای آنها هستند نداشته و ندارم.

یادم میاید سالها پیش برای اولین بار بحث اعدام قاچاقچیان مواد مخدر پیش آمد.درآن زمان نیز عده ای مخالف بودند و این را برخلاف حقوق بشر میدانستند.اما!!!! اینجا این سوال مطرح است که اگر از خانواده های قربانی مواد مخدر سوال شود حرف آنها چیست؟خانواده به هم پاشیده ای که نسل به نسل سوخته این افیون شده اند و تا سالها نمیتوانند کمر راست کنند چه میگویند؟خانواده ای که جوانان دسته گلشان در این راه پرپر میشوند و گرفتار سیاهی میگردند ناراضیند؟؟؟؟بچه هایی که به دنبال طلاق پدر و مادر آواره و دربدر میگردند حق اظهار نظر ندارند؟

خانواده هایی که دخترکان معصومشان وحشیانه مورد تجاوز قرار گرفته اند. زنان ستم دیده ای که خاطره دهشت بار تجاوز آنچنان بر روحشان سنگینی میکند که با یک جعبه قرص به زندگی خود خاتمه میدهند و یا تا آخر عمر با روحی عصیان زده با زندگی میجنگند.مردانی که در مقابل چشمانشان به ناموسشان تجاوز میشود.کودکان معصومی که طعمه شیطان صفتان بیرحم میگردند.

دختران معصومی که به دنبال یک کینه صورتشان قربانی اسید میشود و باید تا آخر عمر کنج عزلت گزینند و از چهاردیواری خانه پا بیرون نگذارند.

بله دوست من...به نظر تو چه کسی محق تر است که بگوید اعدام حق اینهاست یا نه؟؟؟ما که در خانه هایمان نشسته ایم و پز روشن فکری میدهیم و مدام از عدالت کوروش کبیر دم میزنیم یا آن داغ دیدگان بدبخت سیه روز که تا پایان عمر باید روح مصلوب خود را حمل کنند و داغ عزیزانشان را تا گور بر سینه هایشان تحمل کنند.؟؟؟؟کدامیک محق تریم؟