جزایر قناری(4)
ساعت ۱٢:٠٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٢/٢٢  کلمات کلیدی: جهانگردی ، سفر به اسپانیا

۶/١/٩٠

امروز آخرین روز اقامت در جزایر قناری است.پس میخواهیم تا نفس باقیست بگردیم. همان روز که بلیط لورو پارک را گرفتیم متوجه شدیم که اگر بلیط سیام پارک را هم بگیریم از تخفیف ویژه برخوردار میشویم پس همین کار را کردیم و امروز راه افتادیم به دیدن سیام پارک.

سیام پارک یک پارک آبی بزرگ در تنریف است که زیر مجموعه همان لوروپارک محسوب میشود و صاحبش همان پرنس سیام تایلند است.بنابراین این پارک هم به سبک و سیاق تایلندی ساخته شده است.از آنجاییکه من تابحال هیچ پارک آبی را از نزدیک ندیده بودم برای من بسیار هیجان انگیز و دیدنی بود اما انهایی که پارک آبی دبی را رفته بودند میگفتند که آن پارک چیز دیگری است.خوبی سیام پارک در این است که در فواصل زمانی نیم ساعته اتوبوسهای آن از یک سری ایستگاه های خاص در اطراف محل اقامت ما به طور رایگان توریستهارا به آنجا منتقل میکردند.

خوب شما فکر کنید آدم برود پارک ابی بعد چون نمیتواند مایو تنش کند هی حسرت بخورد و آه بکشد.عمرا! پس من از تهران یک مایوی اسلامی تهیه کردم و با خودم به اینجا آوردم. آنچه که الان در عکس در تنم میبینید یک مایوی اسلامی ساخت مالزی است.لباسی سرتاسری عین لباس غواص هاکه وقتی خیس میشود اصلا به تن نمیچسبد پس با خیال راحت حالش را بردیم اساسی...

اول هم از استخر موجهای آب شروع کردیم.استخر که نمیشود گفت بیشتر همان دریاست چون ساحل را امتداد داده اند به داخل پارک و با آب اقیانوس آنرا پر کرده اند و بعد به صورت مصتوعی موجهای بسیار بزرگ اقیانوسی تولید میکنند.آخر هیجان است.

بخشی از پارک مخصوص بچه هاست یعنی وسایل بازی در آن تعبیه شده تا کودکان بتوانند بی هیچ خطری از انها استفاده کنند.در این مکانها اجازه داده نمیشود آدم بزرگها وارد شوند.فقط بچه های ریزه میزه بامزه هستند که با مایوهای خوشگلشان دارند از سرو کول هم بالا میروند.دقایقی نشستن پشت فنسها و خیره شدن به بازی این کودکان خالی از لطف نیست.

و اما به نظر من یکی از وحشتناک ترین بازیها همین سرسره آبی بود.که بنده حداقل ٢٠ بار بازی کردم و هر ٢٠ بار به مرز سنکوب رسیدم.به این شکل که یک زیرانداز زیر تن خود قرار میدهیم و رو به پایین روی شکم بر روی آن دراز میکشیم و بعد آقای نجات غریق هلمان میدهد پایین و بعد دیگر با خداست که قلبتان بایستد یا نایستد.

این تونلهای سرپوشیده هم خیلی کیف میداد.من و محمد امین روی تویوپهای ٢ نفره مینشستیم و سر میخوردیم توی تونلها و من انقدر جیغ میکشیدم که وقتی خارج میشدیم قیافه محمد امین کاملا دیدنی بود از صدای فریادهای گوش نواز من...

دروغ چرا این یکی را دیگر من جرات سوار شدن نداشتم.آن بالای بالای تصویر را نگاه کنید.محمد امین به پشت دراز کشید دستهایش را روی سینه قرار داد و یوهوووو آمد پایین.بسیار ترسناک بود دیدنش هم من را به وحشت انداخت.ارتفاع و فشار آب به قدری زیاد بود که محمد امین میگفت اصلا چیزی متوجه نشد.قسمت قشنگش این است که در انتها از توی تونل آبی که آکواریوم دارد رد میشوید و خود را رودرروی آقای کوسه!!! میبینید. البته آقای کوسه جان پشت شیشه دارد حسرت خوردن شما را میکشد...

خلاصه تا دلتان بخواهد ازاین بازیهای ژانگولر در پارک آبی سیام پیدا میشود مبادا به تنریف بروید و این پارک را از دست بدهید.نکته جالب دراین است که در این فصل سال در عین اینکه فصل توریستی نیست اما میشود به راحتی داخل دریا شد و شنا کرد.تنریف همیشه هوای معتدلی دارد و معمولا خیلی سرد نمیشود.پس چه بهتر که به جای تابستان  فصل بهار آنرا انتخاب کنید.

بخش شمالی تنریف یعنی سمت لورو پارک هم قشنگتر است و هم سرسبز تر اما علت اینکه توریستها را به بخش جنوبی تنریف میاورند وجود ساحلهای امن تر آن است.سواحل بخش شمالی معمولا سنگی و ناهموارند برای شنا پس خطرات غرض شدن هم به دنبال دارند اما سواحل جنوبی آرام و مطمئن هستند.

پیاده روی یکی از ارکان تنریف است.روزها و شبها را باید وقت بگذارید و در سواحل و زیبای آن گام بردارید.از نزدیک با گیاهان خاص منطقه آشنا شوید.هتلهای بسیار قشنگ و زیبای ان را از نزدیک ببینید و حتی گشتی هم به داخل هر هتل بزنید چون هرکدام آنها دیدنی تر از دیگری است.

و اما شبهای تنریف که انگار نه انگار تاریکی در آن است.هزاران چراغ رنگین ساحل را روشن میکند و صدها رستوران مختلف برای ذائقه های مختلف شما را به درون دعوت میکنند.میتوان تا صبح روی شنهای طلایی ساحل راه رفت و کیف کرد و لذت برد و بعد کنار یکی از همین رستورانهای ساحلی اطراق کرد و یک غذای خوب دریایی خورد.

فردا وقت رفتن است باید دوباره کوله بار را بست و این بار راه افتاد به سمت بارسلونای زیبا....سفر هنوز تمام نشده با من بمانید.