خشم
ساعت ٥:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٧/۱٧  کلمات کلیدی: معرفی کتاب

فکرش را بکنید که یک مرده قصه زندگیش را برای شما تعریف کند.اینکه قرار بوده پسر سر بزیری باشد که تنها به کتاب و درسش توجه کند-هیچ وقت عاشق هیچ دختری نشود-خلاف نکند-در هیچ دارو دسته ای از پسرها وارد نشود-یک یهودی متعهد به اصول اخلاقیش باشد-به هیچ کلیسایی پا نگذارد و تنها نمره های آ بیاورد تا فارغ التحصیل شود....

حالا این پسر قصه ما چرا میخواهد انقدر پاستوریزه باشد؟برای اینکه به عنوان سرباز صفر به جبهه جنگ آمریکا با کمونیستها فرستاده نشده و احیانا خدای نکرده کشته نگردد!!!

ولی بچه مثبت قصه ما ناگهان عاشق شده و از آنجایی که همه فتنه های عالم از یک زن آغاز میشود او هم کم کم درگیر مشکلاتی پیش بینی نشده میگردد تا اینکه سرانجام اخراج و بعد هم کشته میشود.در کجا؟در همان جبهه جنگ منحوس.....

اگر میخواهید شما هم دجار خشم شوید البته خشمی از نوع "فیلیپ راث" پس رمان "خشم" آخرین اثر منتشر شده "فیلیپ راث" نویسنده آمریکایی یهودی تبار را از دست ندهید.

"خشم" در سال ٢٠٠٨ منتشر شد و توسط "فریدون مجلسی" و انتشارات نیلوفر در ایران چاپ گشت.تنها نکته منفی کتاب- به نظر من البته -طراحی جلد آن است که آدم را یاد رمانهای ر-اعتمادی و ف-رحیمی میندازد.اما گول قلب سرخ رنگ روی جلد آن را نخورید!!!

فیلیپ راس