خواب حلال مشکلات...
ساعت ۱۱:٢۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٦/٤/۱٢  کلمات کلیدی: متفرقه

گروهى از دانشمندان هلندى توصیه مى کنند هنگامى که زمان اتخاذ تصمیم هاى مهم در زندگیتان فرا مى رسد، خود را بیهوده به رنج و مشقت نیندازید، بلکه با اندیشه ی آن به خواب بروید و اجازه بدهید، بخش ناخودآگاه ذهنتان به هنگام خواب، با آسودگى کامل و با تمام توان وارد عمل شود و بهترین گزینه را انتخاب کند.

به گزارش نشریه «ساینس»، نتایج حاصل از تحقیقات اخیر روانشناسان دانشگاه آمستردام نشان مى دهد فرآیند تصمیم گیرى در موارد مهمى همچون خرید یک خانه، بسیار پیچیده است و براى انجام هر چه دقیق تر این فرآیند در مغز، بهتر است ناخودآگاه خویش را با گزینه هاى پیش رو تنها بگذارید تا به دور از حاشیه‌هاى جانبى و اغلب تشویش آور، بهترین انتخاب را نمایان سازد.

منبع: فصلنامه علم و موفقیت

یه چیز جالب براتون بگم.من این روش رو بدون اینکه راجع به آن اطلاعی داشته باشم از قدیم ندیما استفاده میکردم و نتایج اعجاب برانگیزی هم دیده ام.بار ها پیش میومد که مساله ای به شدت مرا آزار میداد به صورتیکه اگر بیدار میماندم از شدت فشار داغون میشدم.بنابراین به رخت خواب میرفتم و می خوابیدم به همین راحتی...چند سال پیش من دچار مشکلی شدم که در آن دوران سنی دیوانه کننده بود و هیچ راه حلی برای آن پیدا نمیشد تا جاییکه آنقدر این مساله مرا آزار میداد که تا مرز جنون منو کشوند.یه روز که اوج پریشونیم بود رفتم تو رختخواب و حدود ۲۴ ساعت!!!!! خوابیدم...پدربزرگم هرازگاهی میومد بالای سرم تا مطمین شه من هنوز زنده ام...بعد از خوابیدن یک روز کامل اون مساله حاد برام بی تفاوت شد تا جاییکه تونستم باهاش کنار بیام.در واقع من فاجعه رو پشت سر گذاشتم... شما هم امتحان کنید...