تسخیر ناپذیر
ساعت ٢:٠۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۱٢/۱٦  کلمات کلیدی: معرفی فیلم

زمانیکه نلسون ماندلا پس از سالها اسارت در جزیره روبن سرانجام آزاد شده و به عنوان رییس جمهور محبوب سیاهان کشورش انخاب میشود ترس عظیمی در دل سفیدهای آفریقا میفتد که او آمده برای انتقام.آپارتاید تازه برداشته شده اما چالشهای عمیق دشمنی سفید و سیاه در آفریقای جنوبی هنوز پابرجاست.حالا ماندلا آمده تا به عنوان اولین گام اتحاد بین سفید و سیاه را برقرار کند.و این دوره زمانی مقارن شده با برگزاری مسابقات جهانی راگبی در آفریقای جنوبی و تیمی نه چندان درخشان که در کشاکش مشکلات آن دوره آفریقای حنوبی ضعیف و ضعیف تر گشته است.ماندلا از همین فرصت استفاده میکند تا با بالا بردن روحیه وطن پرستی و حس قوی ورزشی مردم را به یک اتحاد برساند و تیم شکست خورده راگبی کشورش را قهرمان جهان کند ....

این نوشته ها شما را به فکر نمیبرد؟به یاد یک داستان آشنا نمیفتید.؟ به یاد یک تیمم ملی ضغیف و شکس خورده نمیفتید که در بازی سیاستمداران له شد!!!؟؟؟ درست برخلاف تیم راگبی آفریفای جنوبی/// دلتان آتش نمیگیرد؟ نمیسوزد وقتی یاد آن تیم ملی میفتید که چون گوشت قربانی بین سیاست پیشگان تکه تکه شد!!!! چون ما ماندلایی نداشتیم!

فیلم را ببینید .یقین دارم شما هم در لحظه های بازی فینال مثل من اشک در چشمهایتان جمع میشود و به یاد همه آن شور و شوق مثبتی خواهید افتاد که در بهار ٧۶ تمام کشور و ملت ایران را فرا گرفت.به یاد آن مسابقه تاریخی و شادی تکرار نشدنی مردم عزیز ایرانی...حیف چه روزهایی داشتیم!!!

*تسخیر ناپذیر فیلم جدید کلینت ایستوود یکی از شانسهای اسکار است خصوصا با بازی بسیار حسی و قوی موگان فریمن در نقش ابرمرد تاریخ آفریقای جنوبی-نلسون ماندلای کبیر!!!

جالب است بدانید که خود ماندلا فریمن را برای ایفای نقش  خود برگزیده است.فیلم کاملا واقعی است و براساس یک کتاب ساخته شده است.در جایی ایستوود گفته است: این بهترین بزرگداشتی است که می توان برای سیاستمدار و مرد بزرگی چون نلسون ماندلا برگزار کرد.کسی که از جذابیت های ورزش برای گرد هم آوری و اتحاد یک کشور استفاده کرد.فیلم "تسخیر ناپذیر" نشانگر آن است که نلسون ماندلا ذهن بسیار خلاقی دارد.