مکاشفه در باب یک مهمانی خاموش
ساعت ۳:۳۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۱٢/۱  کلمات کلیدی: معرفی تاتر

"مکاشفه در باب یک مهمانی خاموش" در جشنواره تاتر امسال جایزه کانون جهانی منتقدین را بدست آورد و مورد استقبال تماشاگران قرار گرفت.دیشب در سانس ساعت ٨:٣٠ در سالن ٢ تماشاخانه خانه هنرمندان توفیق نصیبم شد تا این اجرا را ببینم.

این کار که نوشته آتیلا پسیانی و کارگردانی رضا حداد و بازی بازیگرانی چون "سیامک انصاری" -"برزو ارجمند"- "پانته ا پناهی نیا"-"لیلی رشیدی" و.... است در نوع خود کاری جدید و نگاهی جسورانه است.اجرای آن کاریست که کمتر در تاتر ایران دیده شده. و قصه آن حول گروهی است که قصد شرکت در یک مهمانی را دارند.کار نو است و تلفیق جالبی از نور و صدا و ویدیو ارت در آن دیده میشود اما....

من اصلا از این کار خوشم نیامد.الان گروهی بلند میشوند تا من را یک دل سیر کتک بزنند. اما الا و بالا من اصلا از کار خوشم نیامد و نتوانستم ارتباط خوبی با آن برقرار کنم.

به نظر من کار ملقمه ای از چند تکه پازل بهم ریخته بود که هر یک ساز خودش را میزد و هیچ کدام حرفی اساسی را دنبال نمیکرد.تماشاچی ٧٠ دقیقه گیج میزد و در آخر هم نمیتوانست درک کند که هدف کارگردان و نویسنده ار این همه ژانگولر بازی چه بود.انگار یک نفر معلم اخلاق سر کلاسی ایستاده و با استعاره های پیچیده قصد دارد تا به شاگردهای کودنش بفهماند که در دنیای کثیفی که برای خود ساخته اند دارند دست و پا میزنند.ببخشید ها ببخشید ها حالم از این کار بهم خورد!!!!!!