تورگنیف خوانی(سرگشته در دنیای تورگنیف)
ساعت ۱٢:٤٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٩/٢۳  کلمات کلیدی: معرفی کتاب

فکرش را بکنید برای فرار از روزمرگی یک زندگی حقیر تن به ازدواجی دهید بی عشق- بی تحرک - بی آرزو- بی امید....و بعد وقتی به خودتان بیاییید که دیگر راه رفته را نتوان برگشت.در این میان باید هم با این سرخوردگی بزرگ دست و پنجه نرم کنید و هم با آدمهایی که تنها رسالت بودنشان نابودکردن شخصیت شما و زیر پا قرار دادن احساسات نابتان هست.حالا در این میانه گیجی و تاریکی راه فرار بازگشت به عشق کودکیست. کسی یا جایی که شما معصومیت و بهترین لحظه های خاطراتتان در آنجا میابید...

اما دریغ که این بار هم زندگی به شما این فرصت را نمیدهد که یک بار دیگر عشق را ولو از نوع ممنوعه اش تجربه کنید.دیگر چه راهی برایتان میماند جز اینکه جاده زندگی را در خیال بپیمایید؟

مری لوییس زنی است از جنس احساسات فروخورده که برای فرار از دنیای تاریک و بیتحرک ازدواجش خود را به دیوانگی میزند تا فرار کند و برود جایی لابلای قصه های رمانهای "تورگنیف" بنشیند و در ذهن سیالش داستان ببافد و با داستانهایش زندگی کند.

"سرگشته در دنیای تورگنیف" و یا "تورگنیف خوانی" قصه سرراستی نیست.با تکنیک سیال ذهن نوشته شده اما به قدری جذاب و افسونگر است که تو را مسحور میکند تا بنشینی و تا آخرش بخوانی و ببینی مری لوییس دیوانه بود یا اینکه خود را به دیوانگی زد؟

این رمان نوشته "ویلیام ترور" و با ترجمه "الهه دهنوی" و توسط نشر مروارید به بازار آمده است.ترور با این کتاب برنده جایزه بوکر شد.

بد نیست بدانید "ویلیام تورگنیف" نویسنده روسی است که قهرمان داستان لحظه های تنهاییش را با جاری شدن در قصه های او سپری میکند.

کتاب را بخوانید و لذتش را ببرید.