رمولوس کبیر
ساعت ٢:٢٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/٢  کلمات کلیدی: معرفی تاتر

اگر بگویم:"من عاشق سیامک صفری هستم." دعوایم میکنید؟فکر بد میکنید؟؟؟؟/

رویم به دیوار....من این جمله را در حضور همسر گرامیم و با صدای بلند جیغ کشیدم وقتی در ردیف پنجم و درست روبروی سیامک صفری ایستاده بودم و با تمام قوا برایش کف میزدم...

من عاشق سیامک صفری هستم با تمام زیر وبم هنرمندانه صدایش-حرکات اجزای بدنش- نگاهش و در یک کلام تمام تاتری که به تنهایی میتواند بارش را بر دوش بکشد و تو را غرق لذت کند.

اگر او در صحنه بایستد و بازی کند دیگر مهم نیست داریم کار چه کسی را تماشا میکنیم چون سیامک به تنهایی کافیست.او خودش یک تاتر مجزاست.

آقا خدای نکرده فکر نکنید ما دچار شیفتگی بیش از حد شده ایم.این را فقط ما نمیگوییم یعنی به غیر ازمن و همسر گرامیم که او هم یک جورهایی عاشق سیامک شده است هر کسی که بازی او را ببیند دیوانه اش میشود...

نمیدانم به دیدن نمایش "شکار روباه" رفتید یا نه؟ در همین وبلاگ راجع به آن نوشته بودم. اگر نرفتید بیخیال آن را که از دست دادید حداقل "رمولوس کبیر" را از دست ندهید. گرچه قابل قیاس با شکار روباه دکتر رفیعی نیست اما برای خودش قدری است این هوا!!!!

پس بشتابید بشتابید وقت تنگ است و سیامک روی صحنه...تا خسته نشده و پایین نیامده بروید تاتر شهر سالن اصلی سانس ٨:١۵ و خودتان قضاوت کنید.بعد اگر عاشق سیامک صفری نشدید من اسمم را عوض میکنم!!!

رمولوس کبیر نوشته "فریدریش دورنمات"(همین کافی نیست برای دیدن؟) و با ترجمه حمید سمندریان(یک امتیاز دیگر هورا) و با کارگردانی نادر برهانی مرند(این یکی را زیاد باهاش آشنا نبودم دروغ چرا) و با یک عالمه بازیگر قدرقدرت از اوایل مهر ماه روی صحنه است.قصه از هم پاشیدگی امپراطوری روم کبیر است که با دیوانگی های رمولوس آخرین نفس هایش را میکشد اما قصه شیرینیش را وقتی نشان میدهد که میفهمید این پادشاه دیوانه یک متفکر اندیشمند است که با هدف خود را به دیوانگی زده است....

تم نمایشنامه سنگین نیست که نفستان را بگیرد جاهایی به خنده میندازدتان و جاهایی عمیقا به فکر فرو مبیرد....در لایه های زیرینش دارد با سیاست روزمان بدجور کلنجار میرود تا جاییکه یکهو خوف برتان میدارد که نکند این آخرین اجرایش باشد!!!!!

خلاصه بروید و ببینید و لذت ببرید.از ما گفتن بود.

فقط برای اینکه بگوییم ما دچار شیفتگی عقل از دست داده نشده ایم یواشکی در گوش سیامک صفری چیزی را میخواهیم به عرض برسانیم:

"با تقدیم احترام تمام به تو هنرمند کشورم راستش به نظر این حقیر جاهایی از بازی رمولوس انگار داشتی نقش آقا محمدخان را تکرار میکردی و ما چون دوستت داریم دلمان لرزید که مبادا خدای نکرده دچار تکرار شوی که تکرار یعنی مرگ هنرمند...امیدوارم از ما دلگیر نشوی که ما همچنان شیفته بازی تو هستیم سیامک عزیز!)