رامسر (3)
ساعت ٢:٥۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٧  کلمات کلیدی: ایرانگردی ، سفر به رامسر-جواهرده

١- بارها پیش میاد که از من راجع به هزینه های سفر سووال میشه. ببینید اگر کسی قصدش سفر باشه برای گشتن و نه فقط لم دادن و استراحت کردن میتونه اراده کرده و با توجه به میزان درآمد ماهیانه اش برای سفر برنامه ریزی کنه.سفر کردن فقط این نیست که گران ترین و لوکس ترین جاها رو انتخاب کنیم.هرکس با توجه به امکان مالی خودش میتونه برای سفر برنامه ریزی داشته باشه.همین الان یکی از دوستان من به نام "آرش نورآقایی" در حال سفر دو ماهه به دور اروپاست با کمترین میزان هزینه ای که میشه برآورد کرد.پس امکان پذیره.مهم اینه که شما تا چه حد نفس سفر براتون اهمیت داره...

٢-یک سفر یکسان برای افراد مختلف میتونه هزینه های مختلفی داشته بشه.بسته به نوع محل اقامت-نوع خورد و خوراک-نوع وسیله نقلیه-نوع پرواز-میزان ریخت و پاش خرید کردن در طول سفر.......

٣- دوستی که از میزان درآمد ماهیانه ما سووال میکنی فرض کن من یک رقمی را هم به تو گفتم خوب که چی؟؟؟؟ اگه داری دنبال بهانه بیپولی میگردی که سفر نکنی یعنی اهلش نیستی پس بیخیالش شو.کسی که عشق سفرکردن باشه میتونه برای خودش و جیب خودش برنامه ریزی کنه....نمونه هاش هم خیلی زیاده.اگه یک سرچ تو اینترنت بکنی افراد زیادی رو میبینی که با یک کوله پشتی بر پشت دارن دور دنیا رو میگردن....

................................................................................................................

خوب برگردیم به ادامه سفرنامه خودمان...

تیر ٨٨ - ادامه سفر به رامسر

بعد از پیاده روی تو کوچه پس کوچه های زیبای رامسریک ساعتی مانده به غروب برگشتیم به اطاقمان.پشت در اطاق چشممان خورد به آگهی تله کابین رامسر.تا اون روز نمیدانستیم که دراین منطقه تله کابینی هم وجود دارد.خسته بودیم اما شوق زیاد و کنجکاوی وادارمان کرد همین یک ساعت از روز مانده را سریع رانندگی کنیم و ببینیم این تله کابینی که میگویند کجاست؟

مسیر چابکسر را بگیری و ۵ کیلومتر رانندگی کنی به ساختمانی نوساز در کنار دریا برمیخوری که تله کابین رامسر بخشی از این مجموعه است.پروژه هنوز به پایان نرسیده قرار است در کنار تله کابین رستوران-هتل-محل بازی کودکان-مغازه و ....ساخته شود. وارد محوطه شدیم و ماشین را گوشه ای پارک کردیم.چشممان خورد به خانمهایی که با لباس شب و کفش پاشنه بلند وارد محوطه شدند.راستش کمی تعجب کردیم اما بعد متوجه شدیم که یک تالار عروسی بسیار شیک و پیک هم اینجا لب دریا ساخته شده است.کمی بعد عروس و داماد هم آمدندو شروع به گرفتن عکس کنار دریا کردند. خدا وکیلی مجلس عروسی قشنگی میشود در کنار دریا و رو به جنگلهای شمال....

این تله کابین ۵٠ کابین نو دارد که در هر ساعت میتواند ۴۵٠ مسافر را جابجا کند.شما میتوانید بلیطی تهیه کنید صبح اول وقت بالا بروید و تا غروب از مناظر زیبای آن استفاده کنید.اینجا تنها تله کابین خاور میانه است که میتواند دریا را به ارتفاعات جنگلی متصل سازد.واقعا میرزد که اگر گذرتان به رامسر خورد سری هم به این آسانسور سبز!!! بزنید.

مسیر تله کابین از دریا به سمت جنگل است.بنابراین درست از وسط جاده کمربندی میگذرد.این مسیر با جاده ای به طول ٨ کیلومتر شروع شده و سپس ارتفاعات کوه "ایلمیلی" به طول ۴٠٠ متر را بالا میرود.ویژگی این کوه این است که کمترین فاصله بین دریا و جنگل را داراست.و میتوان از آن بالا مناظر بکر "رامسر-چابکسر- رودسر، قاسم‌آباد، کتالم، سادات محله و کلاچای  را دید.

من در ریو و بالای کوه منظره قشنگی را دیدم اما به جرات میگویم که این منظره شگرف خصوصا در غروب آفتاب هیچ چیزی کم از آن زیبایی ندارد.تازه بیشتر هم دارد زیرا شما میتوانید در قلب جنگلی انبوه بایستید بوی خاک باران خورده را استشمام کنید.رطوبت را بر پوست تنتان حس کنید و دریا را زیر پا داشته باشید.

نکته جالب دیگر این است که بالای این کوه یک دهنه چاه قدیمی و بسیار عمیق وجود دارد که تاکنون نتوانسته اند عمق آن را تخمین دقیق بزنند.اما انقدر میدانند که انگار این چاه در ته به دریا راه دارد.شگفت انگیز است مگر نه؟؟؟ یعنی چه کسی با چه وسیله ای این چاه را از بالای این کوه ستبر به پایین و کف دریای کاسپین حفر کرده است.؟

و این هم شاتی از محمد امین در حال خوردن تند تند آلوچه!

آن بالا رستوران و کافی شاپ هم وجود دارد.هوا در حال تاریک شدن بودش و ما فرصت بیشتری نداشتیم پس تنها یک نوشیدنی خوردیم و به پایین سرازیر شدیم البته با کمی آلوچه و به یاد کودکی ها و شیطنتهایمان!!!!

ادامه سفر را با من باشید.میخواهم برایتان از جواهر ده بگویم.