عباث
ساعت ۳:۱٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۳  کلمات کلیدی: متفرقه

من خیلی دیر او را  شناختم.وقتی که ناگهان ناپدید شد.وقتی همه از رفتن ناگهانی او میگفتند من در پی یافتنش سرک کشیدم لابلای نوشته هایش-لابلای عکسهایش.. و کم کم با او آشنا شدم.گرچه خودش جایی بود که هیچ کس نمیدانست اما همه جا جای پایش حضور داشت.چقدر حیف است زمانی کسی را کشف کنی که به قصه ها پیوسته است.این از بدشانسی من بوده شاید.

روزی در تکه  روزنامه ای خواندم:"عباس جعفری عکاس و ژورنالیست ایرانی در نپال گم شد ـ عباس جعفری عکاس و ژورنالیست ایرانی که در نپال بسر می برد. با واژگون شدن قایق کایاکش در رودخانه Trishuli در منطقه Mugling - Narayanghat گم شده است. همسر عباس به همراه دوستانش در نپال به دنبال عباس هستند"

بعد اتفاقی شبی رسیدم به یک وبلاگ که پر بود از تصاویر حیرت آور سرزمینم ایران. تصاویر حکایت از نگاه قوی و پراحساس انسانی داشتند که شاید کمتر دیده بودم پس چسبیدم به نوشته ها و هی خواندم و هی خواندنم تا اینکه فهمیدم دارم نوشته های عباس را میخوانم........

دلم لرزید.هفته ها از گم شدن عباس گذشته است.جستجو متوقف شده است.همسر و دوستانش داغدارند اما.....همیشه در قصه ها روزی میاید که آدم گم شده توی داستان بالاخره یک روز سروکله اش پیدا میشود.آن روز من میروم تا با عباس از نزدیک آشنا بشوم....یعنی نمیشود این بار خدا زندگی ما را شبیه قصه ها کند...؟

به گزارش سایت تابناک:

عباس جعفری در 25 سال گذشته در زمینه‌های مختلفی چون عکاسی، راهنمای گردشگری، کوه نوردی و تدریس اکوتوریسم فعالیت می‌کرد.

جعفری متولد 1341 است و به بیشتر قله‌های بالای 7 هزار متر جهان صعود کرده و یکی از سرشناس‌ترین کوه نوردان ایران محسوب می‌شود.

عکس‌های او از طبیعت و مردم ایران و جهان در معتبرترین نشریات بین‌المللی (ازجمله نشنال ژئوگرافیک) چاپ شده و نیز عکس‌های کتاب “راه یاب ایران” نیز منبعی است از تصاویری که جعفری در طول سفر از گوشه و کنار ایران گرفته است.

او روزنامه‌نگاری را با مجله شکار و طبیعت پیشین آغاز کرده و همیشه سفرنامه‌ها و یادداشت‌ها و عکس‌های وی در معتبرترین نشریات گردشگری کشور چاپ شده است.

وی نقش قابل‌توجهی در شناسایی بسیاری از مناطق دور افتاده و مردم بومی ایران داشـــته و می‌توان گفت بسیاری از آیین‌های ایرانی به واسطه تلاش عباس جعفری بوده که اقبال ثبت و ماندگاری پیدا کرده است.

از جعفری هم‌اکنون کتاب راه یاب بیابانگردی در ایران از سوی انتشارات فرهنگ معاصر در مرحله تدوین نهایی قرار دارد.

وی تاکنون عمدتا به‌عنوان راهنمای سفر فعال بوده و در حال حاضر دبیر گروه اکوتوریسم خبرگزاری محیط‌زیست ایران (ایرن) است.

و این هم سایت عباث به نام "آزادکوه" حتما آن را ببینید

راستی کسی میداند چرا عباس نام خود را با "ث" مینوشت؟