همدان(6)
ساعت ٤:٥۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٦/۱٤  کلمات کلیدی: ایرانگردی ، سفر به همدان

مرداد 88 - ادامه سفر به همدان- تله کابین عباس آباد - دشت میشان

یکی دیگر از جاذبه های تپه عباس آباد همدان تله کابین آن است که شما را به ارتفاعات کوه های زیبای الوند پرواز میدهد.دیشب که قصد کرده بودیم سوار تله کابین شویم بلیط به ما نرسید.به همین دلیل تصمیم گرفتیم صبح فردا اول وقت به سراغش بیاییم تا صبحانه را آن بالا و در هوای پاک کوهستان بخوریم.

صبح اول وقت خانه را تحویل صاحبخانه دادیم و شاد و شنگول راه افتادیم به سمت تپه عباس آباد.تله کابین باز بود و توانستیم بلیط تهیه کرده و به بالا صعود کنیم.صبح جمعه بود و مردم زیادی را میدیدیم که پای پیاده کوه را طی میکنند و بالا میایند.خورشید تازه دمیده بود و صبح فرحبخشی را نوید میداد.این تله کابین تپه عباس آباد و گنج نامه را به کوه الوند پیوند میدهد.مسیر چیزی حدود 1680 متر است که با 17 پایه ایجاد شده است. پروژه تله کابین با مشارکت یک شرکت اتریشی ایجاد شده و مدت زمان زیادی نیست که از عمر آن میگذرد.

آن بالا دشت میشان است.دشتی سبز و فراخ از دل کوه های الوند.مردم همدان صبح های جمعه پیاده به بالای این کوه میایند و بساط صبحانه را راه میندازند.چادر برپا میکنند و تا شب روزی را در دل این بهشت زیبا سر میکنند.اما ما وقت زیادی نداشتیم.تنها زمانی را به استراحت و گرفتن عکس و کمی پیاده روی گذاشتیم.

هوا لبریز از اکسیژن خالص است تا جا دارد باید نفس کشید تا برای تهران آلوده هوای پاک ذخیره کرد.تا چشم کار میکند زمینهایی با علفهای شبنم نشسته دیده میشوند.در دوردست ها چادرهای عشایری دیده میشود و گله های گوسفندان که صدای زنگوله هایشان خوابمان را میپرانند.گرچه اینجا جایی برای خواب نیست باید چشم گشود و تا میتوان نگاه را در رنگها غرق ساخت.

موقع برگشت سری میزنیم به چایخانه ای که در آن بالا وجود دارد.برای صبحانه دنبال چیزی میگردیم اما نمیابیم!!!!! فروشنده با ما کمال همکاری را میکند تا خودمان سری به آشپزخانه بزنیم و هرچه گیرمان میاید آماده کنیم.من و مریم سر درون یخچالش میکنیم و هرچه دم دستمان میاید برای خوردن آماده میکنیم.بعد از صرف صبحانه دوباره راه میفتیم پایین تا به عنوان آخرین گشت این سفر سراغ مهمترین جا یعنی غار علیصدر برویم.سفر هنوز به پایان نرسیده با من همراه باشید.