برزیل (14)
ساعت ۱۱:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٤/۱٩  کلمات کلیدی: جهانگردی ، سفر به برزیل

 ۶/١/٨٨ - Corcovado

اینجا کوه کروکوادو در مرکز شهر ریو است که شهرتش را مدیون مجسمه عیسی مسیح است و در بالای بلندی آن جای گرفته است.در هرجای شهر که باشید میتوانید این کوه و مجسمه را ببینید.گاهی در روزهای ابری مجسمه در هله ای از مه فرو میرود و اینگونه اسرارآمیزتر نشان داده میشود.

کوه Corcovado در پارک جنگلی tijuca واقع شده است.این کوه ارتفاعی معادل ٧١٠ متر دارد که مجسمه مسیح در نوک آن قرار دارد.نام کوه در زبان بومی برزیلی به معنی "پشت گردن" است زیرا کوه شکلی اینچنینی را در ذهن تداعی میکند.برای رسیدن به بالای کوه ترامواهایی برقی ساخته شده که از ایستگاه پای کوه شما را سوار میکند و در میانه راه هم اگر دلتان بخواهد توقف کرده و پیاده تان میکند.ایستگاه آخر جایی است که شما پیاده میشوید و با پله برقی ادامه مسیر را تا پای مجسمه طی میکنید.

 

مجسمه ارتفاع ٣٠ متری دارد که روی یک پایه ٨ متری ساخته شده که کلا ارتفاع آن را به ٣٨ متر میرساند و یکی از بلندترین مجسمه های جهان میباشد .به تازگی در لیست عجایب هفتگانه جهان هم وارد شده است.هزینه ساخت آن توسط کلیسای کاتولیک پرداخت شد که در سال١٩٢٢ ساخت آن شروع و سال ١٩٣١ به پایان رسید.

صورت مجسمه به سمت شرق است و با دستهایی باز کل شهر ریو را در حمایت خود گرفته است آنها معتقدند که با این دستهای باز علاوه بر حمایت آنها به مردم خوش آمد گویی میکند.جنس مجسمه از سیمان بوده که روکشی از سنگ صابونی روی آن قرار دارد که مجسمه را از خطر برق گرفتگی در طوفان محافظت میسازد.

مجسمه آنقدر عظمت دارد که باور نخواهید کرد مگر اینکه از نزدیک آن را ببینید آن قدر بگویم که در عکسهای بالایی -آن نقطه های سیاه در عکس پرنده هایی هستند که دور و بر سر مجسمه در پروازند.عکس هم زوم شده تا بهتر جزییات آن دیده شود.در داخل تنه مجسمه کلیسا و محراب کوچکی وجود دارد برای کسانی که میخواهند در آنجا دعایی بخوانند و شمعی روشن کنند.

 دیدن منظره ریودوژانیرو از کنار مجسمه و نوشیدن فنجانی قهوه داغ در این بالا و لابلای آشیانه عقابها خیلی میچسبد.درحالیکه سایه سنگین این مجسمه عظیم بر سرتان افتاده و شما را در پناه  خود گرفته است.