حضور
ساعت ۱۱:٠٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٧  کلمات کلیدی: معرفی فیلم

"چنسی گاردنر" باغبان میان سالی است که تمام سالهای رفته عمرش را در خانه یک پیرمرد و به شغل باغبانی پرداخته است.در تمام این سالها او پایش را از چهارچوب خانه بیرون نگذاشته و تنها زندگیش در قالب نگهداری از باغ کوچک پیرمرد گذشته است.او هیچ چیزی از زندگی واقعی مردم نمیداند.سواد خواندن و نوشتن ندارد.دوست و قوم و خویشی را نمیشناسد و همیشه تنها بوده است.تنها سرگرمی او دیدن برنامه های تلویزیونی است.تنها از طریق این وسیله دنیای بیرون از خانه را میشناسد.

صبح یک روز بلند میشود و میبیند پیرمرد مرده است.ماموران بیمه او را از خانه بیرون میکنند.چاره دیگری وجود ندارد جز اینکه به درون زندگی مردم بیرون گام بردارد.و "چنسی" با سادگی یک کودک به جامعه وارد میشود تا زندگی را بشناسد.آدمها را بشناسد و تبدیل به یکی از همانها شود....و از اینجاست که داستان این فیلم آغاز میشود.

میتوانم به جرات بگویم مدتها بود که فیلمی به این حجم از تاثیر گذاری را ندیده بودم. فیلمی در قالب لحظه های طنز تلخ و به شدت بازی کننده با فکر...وقتی فیلم با ریتم آرامش شروع میشود دیگر تا آخر شما را سرجایتان میخکوب میکند.وبعد برای روزها و روزها ذهنتان را به بازی میگیرد.

فیلم به کارگردانی "hal ashbye"   و بابازی فوق العاده جذاب "Peter Sellers" در سال ١٩٧٩ ساخته شده و جوایز زیادی را هم از آن خود ساخته است.

*فیلم را ببینید و لذت ببرید.تنها یک چیز!!! من سکانس آخر فیلم را متوجه نشدم. اگر دیدید و متوجه منظور کارگردان شدید لطف کنید برایم بنویسید.ممنون

beingthere244