برزیل(5)
ساعت ۱٢:۱٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٢/٢۸  کلمات کلیدی: جهانگردی ، سفر به برزیل

١/١/٨٨-ایگواسو-پارک جنگلی

اولین گشت رسمی شهر ایگواسو دیدار از پارک پرندگان آن است. که در بزرگراه cataratas و لابلای پارک جنگلی ایگواسو قرار دارد. استاندارد این پارک در حد بالاترین استانداردهای جهانی است که در زمینی به وسعت ۵ هکتار و در قلب جنگلهای استوایی ساخته شده است.

این پارک به توریستها،زیست شناسان،پرنده شناسان و عکاسها این امکان را میدهد تا به قلب این پارک جنگلی بروند و بدون هیچ محدودیتی از پزنده ها عکاسی کنند و آنها را بدون هیچ قفس و زندانی مشاهده کنند.

بیشتر از ٨٠٠ نوع گونه پرنده در این پارک وجود دارد که متعلق به برزیل و کشورهای دیگر هستند .برای فهمیدن عظمت این پارک به این مقایسه دقت کنید.کشور ما ایران دارای ۵١٧ گونه پرنده است که از کل انواع پرندگان اروپا رقم بیشتری است.حالا درنظر بگیرید در این پارک بیش از ٨٠٠ گونه!!!! پرنده یافت میشود که رقمی بسیار جالب توجه است.

یک نوع توریست در عرصه جهانی وجود دارد که به نام bird watcher شناخته میشوند. اینها کسانی هستند که به اینگونه مناطق میایند صرفا برای دیدن پرندگان و عکاسی از آنها.راهنمای تور اینگونه توریستها بسیار گران است و همین برای دولت درآمد خوبی ایجاد میکند در عین اینکه اینگونه از توریستها کمترین خرج را هم برای دولت دارند.

فضای داخل این پارک بسیار جالب بود.کل فضا لابلای درختان استوایی ایجاد شده که با دستگاه های ایجاد کننده رطوبت حالت جنگلهای استوایی را شبیه سازی کرده اند.به طوریکه تمام بدنتان هنگام پیاده روی خیس از عرق و رطوبت میشود.فضای بالای سرمان با شبکه های توری بسته شده است تا پرنده ها فرار نکنند اما خود پرنده ها هیچ کدام در قفس نیستند.بلکه لابلای شاخ و برگ درختان لانه ساخته اند.تنها بخش هر گونه، از بخش گونه دیگر با درهای توری جدا شده است زیرا هرکدام تنوع ریستی خود را میطلبند که ممکن است با دیگری تفاوت داشته باشد.

مدت زمان گردش در این پارک چیزی حدود ٢ ساعت پیاده روی است.هر لحظه ناگهان ممکن است سرراهتان موجود عجیبی ظاهر شود که بدون ترس از شما حتی روی تنتان هم بنشیند.مثل این پرنده زیبا که راست راست آمد و به دستهای من نوک زد.اما نوک دوستانه تا دردم نگیرد.!

یکی از جالب ترین بخشهای این پارک مربوط میشود به قسمت پروانه ها.جایی بسیار حساس که با انواع گلهای استوایی پوشیده شده .شما وقتی وارد اینجا میشوید ناگهان خود را با صدها پروانه روبرو میبینید که دورتان میچرخند و روی سر و صورتتان مینشینند و با بالهای ظریفشان شما را نوازش میکنند.رویایی است باور کنید!

این پروانه بزرگترین پروانه اینجاست.برای پی بردن به ابعاد او کافیست جثه او را با ظرف غذایش مقایسه کنید.آنگاه پی خواهید برد که با چه هیولای زیبا و ظریفی طرف هستید.

درختان و سایه های زیبایشان و رنگ سبز زنده شان مرا دیوانه میکند.نگاه کنید به بازی نور و ظرافت برگ در تن سیاه جنگل!

یکی از قشنگترین بخشهای این پارک دیدار از قسمت طوطیهای رنگین است.با آن رنگین کمان بالها و آن قیافه های خنده دار و دوست داشتنی و آن عشقی که به هم نوع خود میورزند و آن بوسه های عاشقانه ای که آدم را هوایی میکند بدجور!

 

این طوطی خوشگل با من دوست شد و راضی شد روی دستم بنشیند و تند تند تخمه بخورد.باور کنید از بس سنگین بود من زیر بار تنه او خم شده بودم....خیلی لذت بخش بود جای همه تان خالی دوستان خوبم!

عکسهای برزیل ۵