برزیل(3)
ساعت ۱٢:۱۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٢/٢٦  کلمات کلیدی: جهانگردی ، سفر به برزیل

٢٩/١٢/٨٧-ادامه گشت سائوپائولو 

اینجای بنای یادبود آمریکای جنوبیه که حالا تبدیل شده به موزه .در سر در آن مجسمه "سیمون بولیوار" قرار دارد که فرمانده انقلابی و سیاستمدار ونزوئلایی هست و مظهر استقلال طلبی در آمریکای جنوبی به شمار میاید.

هر بخش موزه به یکی از کشورهای آمریکای جنوبی تعلق دارد و در آن صنایع دستی و بخشی از آداب و رسوم آن کشور معرفی شده است..رقص هم جزو جدانشدنی زندگی مردم آمریکای جنوبی است.موسیقی کوبه ای و رقصهای تند آفریقایی و ریتمیک اسپانیایی در هر بخشی از زندگی آنها جریان دارد.

همان طور که قبلا هم گفتم مذهب بخشی از فرهنگ مردم این سرزمینها را تشکیل میدهد.به طوریکه هرجا گام برمیداری تندیسی از مسیح را خواهی یافت.در گردن کمتر برزیلی گردن بندی از صلیب نخواهی دید.

آنچه در فرهنگ آمریکای جنوبی نمود زیادی دارد استفاده از رنگهای تند وتیز است. خصوصا در بافت الیاف پارچه، تضاد رنگها بسیار به چشم میخورد.شنلهای رنگین،کلاه های لبه دار،دامنهای پرچین و شکن،جلیقه های قلاب بافی شده،همه جزیی از نماد پوشاک کهن مردمان آمریکای جنوبیند که امروزه دیگر در شهرها دیده نمیشوند.

مردم آمریکای جنوبی اهل خرافاتند.اهل قصه های جن و دیو و پری و آدمکهای عجیب که تندیسهایشان در ساخت تابلوهای دیواریشان دیده میشود.آثار ادبی آمریکای لاتین و آمریکای جنوبی هم پر است از قصه های سورآل مثالش هم داستانهای "گابریل گارسیا مارکز" وخصوصا "صدسال تنهایی" است.

این هم مجسمه عظیمی از یک کشیش و درآغوش کشیدن محمدامین!

و اما فولکس قورباغه ای-این نوستالوژیک عزیز من.در برزیل به هرطرف رو کنید این ماشینها را خواهید دید.انگار بخش جدا نشدنی زندگی مردمانشان هستند.و این هم من با ماشین مورد علاقه ام در کنار یکی از کافه های خیابانی.

عکسهای برزیل(٣)