جاده تحول
ساعت ۱٢:٥٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۱٠/٢۳  کلمات کلیدی: معرفی فیلم

خیلی وقتا شده از دور به زندگی یک زوج جوان که نگاه میکنیم حسرتشون رو میخوریم.اونها به نظر خوشبخت ترین و جذاب ترین زن و شوهرهای عالم به نظر میرسند.اما اگه میشد با یه دوربین کوچیک به داخل زوایای زندگیشون سرک بکشیم اون وقت بود که عمق فاجعه برامون آشکار میشد.

جاده تحول قصه زن و شوهر جذابی با دو فرزند است که به ظاهر زندگی خوب و شیرینی در کنار هم دارند اما وقتی دوربین به لابلای کوچه پس کوچه های زندگیشون میره معلوم میشه که رشته اتصالشون هر آن در حال از هم گسیختنه.

زن با روحیه ای هنرمندانه و آرتیستی است و در صورتیکه مرد یک کارگر ساده بندر است که از قضا عاشق هم شده و تصمیم به ازدواج میگیرند.در پی این کار هردو دست از خواسته هاشان میکشند و خود را برای زندگی جدیدی آماده میکنند.مرد بعد از مدتی به روحیه کاسب مسلکی عادت میکند.داشتن یک خانه و زندگی و زن و همسر. ایده آل زندگی او میشود در حالیکه برای زن اینها یعنی مرگ تدریجی....زن نمیتواند خود را مادری ببیند تنها در قالب خانه داری و رفت وروب....

به مرور زن از مردش دورتر و دورتر میشود.دیگر مرد برای او حکم زندان بانی را پیدا میکند که او را در سلولی حبس کرده و از تمام آرزوهایش به دور نگه داشته است.

داستان مربوط به  دهه 1950 آمریکا است .در آن زمان بحران اقتصادی خانواده ها را تحت فشار قرار میدهد.زندگی آنها نیز دستخوش دگرگونی میشود

*جاده تحول فیلمی جدید است که به تازگی اکران شده است.ویکی از شانسهای اسکار امسال محسوب میشود.کیت وینسلت و لوناردو دیکاپریو نقش آفرینان اصلی آن هستند که با توجه به فضای قدیمی فیلم مارا به یاد فیلم تایتانیک میندازند.بازی هردوی آنها بسیار روان و تاثیرگزار است خصوصا فضاهایی که دعواهای زن و شوهری را نشان میدهند کاملا در قالب نقش فرو میروند.به نظر من دیکاپریو یکی از جذاب ترین کاراکتورهای خود را در این فیلم به نمایش گذاشته است.

*دیدن فیلم را از دست ندهید.