روسیه(1) - برآسمان مسکو و سنپترزبورگ
ساعت ۱٢:۳٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٥/۳۱  کلمات کلیدی: جهانگردی ، سفر به روسیه(مسکو - سنپترزبورگ)

۲۳/۵/۸۷ -

ساعت ۳:۴۰  دقیقه بامداد با هواپیمای ایرباس خط هوایی ایرفلوت به مقصد مسکو حرکت کردیم.برخلاف تصور عموم هواپیمای روسی توپولوف نبود که باعث نگرانی بشه.گرچه توپولوفهایی که برای خطوط هوایی روسیه استفاده میشه همه بسیار نو و با کمترین مشکلات فنی تا امروز پرواز کرده اند تا جاییکه حتی مردان سیاسی کشور روسیه هم با همین هواپیماها سفر میکنند.کیترینگ داخل هواپیما بسیار عالی و در کیفیت خوبی عرضه شد.هیچ خساست و کمبودی مشاهده نشد.برخلاف خیلی جاها.ما همیشه فکر میکنیم که پذیرایی خطوط ما افتضاحه اما باور کنید که ما پروازی داشتیم با خط هوایی وین که در تمام طول مسیر ۳ ساعته به ما یک لیوان آب خوردن هم ندادند.....

بعد از ۳ساعت و ۴۰ دقیقه پرواز به فرودگاه<شرمتیوو> مسکو رسیدیم.روسیه نیم ساعت زمانی از ما عقب تره.گرچه به خاطر گستردگی زیاد این کشور از شرق تا غرب اون ۹ ساعت با هم فاصله دارند اما زمان رسمی با زمان مسکو محاسبه میشود.بعد از ۳ ساعت ترانزیت در فرودگاه مسکو دوباره سوار هواپیما شده و این بار به سمت مقصد اصلی خود یعنی سنت پترزبورگ حرکت کردیم.

روسیه بزرگترین کشور جهان محسوب میشه با وجودی که بعد از فروپاشی کمونیسم کشورهای زیادی ازش جدا شدند اما هنوز حدود ۱۲ درصد کل خشکیهای جهان رو شامل میشه.این کشور عمدتا جلگه ای و همواره و از بالا به زمینهای آن که نگاهی میندازیم تماما سبزی جنگل و رودخانه های پیچ در پیچ مشاهده میشود.

این کشور آب و هوایی به شدت سردسیر دارد تا جاییکه در بخشی از مناطق سیبری آن در زمستان درجه هوا به منهای ۷۰ درجه هم میرسد.تا جاییکه اگر عینک به چشمتان باشد و به خارج خانه بروید قاب عینک در جا به پوستتان چسبیده و برای جدا کردنش چاره ای جز کندن پوست خود ندارید.

در این کشور بیش از ۱۰۰ ملیت و قوم زندگی میکنند اما زبان رسمیشان روسی و خطشان سیریلیک است.بدبختانه کلیه نوشته ها در هرجا به همین زبان است و هیچ جا حروف انگلیسی دیده نمیشود.پس بهتر است قبل از سفر به روسیه الفبای ان را فرا بگیرید.

اکثر مردم تابع کلیسای ارتودوکس هستند اما مذاهب اسلام و بعد آن یهود هم در آنجا پیروان زیادی دارند.اصولا دین چیزی نیست که به واسطه آن در روسیه بین مردم جدایی بیفتد.همه برادر وار در کنار هم هستند.در آنجا هیچ وقت عبارت<مسلمان تروریست > را نخواهید شنید.فدراسیون روسیه به عنوان یکی از ۴ جمهوری اصلی بنیانگذار شوروی در سال ۱۹۹۱ رای به انحلال آن داد.

.فرهنگ و سنن مردم آن آمیزه ای از زندگی اروپای غربی و اسلاوهای شرقی است.ادبیات روسی یکی از غنی ترین ها در جهان است که عصر طلایی آن از زمان پطر کبیر آغاز شد و در سالهای ۱۸۱۰ تا ۱۸۳۰ به اوج خود رسید و بزرگترین شاعر روس یعنی <الکساندر پوشکین> را خلق کرد.