حس پنهان
ساعت ٥:٠٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٥/۱۱  کلمات کلیدی: متفرقه ، معرفی فیلم

این موضوع خیانت زناشویی  رو اگر از فیلمهای ایرانی بگیرند نصف کارگزدانهای ما بیکار میشوند.چند روز  پیش به دیدن فیلم <حس پنهان> رفتم .محمد رضا فروتن که دیگه شده قالب این تیپ نقشا یه بازی تکراری از خودش نشون داد.حامد بهداد بدک نیود.یه کار و حس جدید و نسبتا خولی رو رو پرده آورد.به هر حال بد نیست واسه دیدن بازی او هم شده یه سری به این فیلم بزنید.فیلمی که میگند تحسین شده جشنواره ژاپنه اما من نمیدونم ژاپنیها چیشو تحسین کردند.

خیانت در فیلمهای ما عموما ۵ پرده داره.

پرده اول:مرد که به شدت احساس کمی و کاستی(از چه جهت بماند حالا. تو هم گیر نده دیگه.مثلا توجه معنوی) میکند میرود سراغ زنی که به او توجه معنوی نشان دهد.معمولا هم زنانی کم سن و سال تر از همسر مکرمه ایشان یک طورایی بیشتر آقا را درک میکنند.چون بحث همان کمبود توجه است دیگر!!

پرده دوم:زن اول از قضیه بو میبرد و شوکه میشود.سپس یک شام رومانتیک میپزد و در حالیکه هفت قلم آرایش کرده است پشت میزی با ده تا شمع روشن منتظر آقا مینشیند.وقتی میبیند مرد کمترین توجهی به خورشت بادمجانش نشان نمیدهد دست به خشونت میزند یعنی با چاله میدان ترین فحش که همان << چقدر وقیحی!>>است  خشم خود را خالی میکند.

پرده سوم:زن ها به صورت تصادفی با هم روبرو میشوند.هیچ گونه گیس و گیس کشی صورت نمیگیرد. تنها با چشمانی شرربار بهم خیره شده و هریک راه خود را گرفته و به سویی میرود.

پرده چهارم:زن دوم یکهو وجدان درد شدیدی گرفته و تصمیم به قطع رابطه با مرد میگیرد.این موضوع روحش را نابود میکند و با قلبی شکسته مرد را ترک میکند.

پرده پنجم:مرد تکانی میخورد و میفهمد که چقدر عاشق زنش است.دست از پا دراز تر سراغ خانه و کاشانه اش میرود و زندگی نویی را آغاز میکند و همه چیز به خیر و خوشی تمام میشود.

 

 اما واقعیت کجاست؟چند درصد این سناریو با آنچه در دنیای واقعی رخ میدهد یکسان است؟ آیا همه چیز به فراموشی سپرده میشود؟یا اینکه تا آخر زندگی رنگی از شک و بد بینی روی ان زندگی سایه خواهد انداخت؟آیا کسی که یک بار خیانت کند باز هم دست به تکرارش خواهد زد؟ آیا علت واقعی خیانت کاستی معنوی است؟اصلا کاستی میتواند دلیلی بر خیانت باشد؟

کاشکی کسی پیدا شود تا در سناریویی جدید جواب سوالهایم را بدهد.