لندن(8)-موزه تاریخ طبیعی
ساعت ۱٠:٥٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۱/٢۱  کلمات کلیدی: جهانگردی ، سفر به انگلیس

۱/۱/۸۶-بازدید از موزه تاریخ طبیعی

 یکی از مکانهایی که به هیچ قیمت نباید از دستش بدهید٬ دیدن موزه تاریخ طبیعی لندنه.خیلی از ایرانیها معمولا موقع سفر به خارج از کشور به هیچ قیمت دوست ندارند وقتشون رو روی موزه ها بذارن.اما خدا وکیلی دیدار از موزه های لندن رو هرجور شده باید تو برنامه فشردتون جا بدین. همین قدر بهتون بگم که پاهام دیگه جون نداشت که قدم از قدم برداره اما سینه خیز هم باشه باید میرفتم و این موزه رو میدیدم. آخه یه نگاه به ساختمونش بندازین! دیدن همچین بنای عظیمی خود به خود شما را به رفتن تشویق میکنه.

 اما چی باعث شد که من انقدر اشتیاقم افزون باشه؟شنیده بودم که کامل ترین اسکلت دایناسور جهان در اینجاست.نمیتونم عظمت دیدنشو چطور براتون بگم .همین قدر که وقتی وارد ساختمون میشید اولین چیزی که میبینید یک اسکلت عظیم الجثه است که از یک سر سالن تا اون سر ادامه دارد وبرای امثال منی که تاکنون هیچ اسکلت دایناسوری را از نزدیک ندیده ایم ٬ دیدن ناگهانی عظیم ترین اسکلت جهان یعنی باز ماندن دهان برای چند دقیقه!!!!

 میشه گفت مهمترین بخش موزه رو شبیه سازی دایناسورها تشکیل میده.در سالنهای مختلف انواع و اقسام دایناسورها در ابعاد مختلف را میبینید که از کنار هم قرار دادن استخوانهای بدست آمده ساخته شده اند.حتی در بخشی از موزه با کمک تکنولوژی به بدن آنها حرکت هم داده میشود و شما صدای نعره آنها را هم میتوانید بشنوید.

در کنار دیدن انواع و اقسام حیوانات٬یکی دیگر از جذابیتهای موزه٬دیدن .بزرگترین وال جهان است که در بالای بدنش اسکلت او نیز قرار دارد.بخشی از موزه هم به حشرات اختصاص دارد از ریزترین آنها تا درشت ترینشان زیر میکروسکپ قرار دارند.گاهی دیدن سر عظیم یک حشره ریز در زیر میکروسکوپ ترسناک تر از دیدن اسکلت یک دایناسور است.

 اما میتوان گفت کاربردی ترین بخش موزه آن جایی است که کلیه علوم مربوط به بدن انسان شبیه سازی شده و قابل لمس است.تا جاییکه هرچه مربوط به بدن انسان است از تولید مثل تا وراثت و ژنها و دی ان ای انسان در اندازه  و مدلهای بزرگ برای یادگیری دانش آموزان ساخته شده است.

 یکی دیگر از جذابیتهای موزه دیدن تنه عظیم درختی در آمریکاست که برای فهمیدن عظمت آن کافیست برشی عرضی از آن را با جثه محمد امین مقایسه کنید.

 جدای از دیدن شگفتیهای موزه تاریخ طبیعی لندن٬بنای این موزه هم در نوع خود یکی از شاهکارهای معماری محسوب میشود و این موضوع نشان دهنده ارزشی است که آنها برای بناهای خود قایل هستند.